Gmina cyfryzuje. Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

0
Gmina Ostrów Wielkopolski skorzystała z unijnych środków i przystąpiła do projektu Polska Cyfrowa. Koordynator projektu - stowarzyszenie Qltura21 zaprasza mieszkańców gminy do szkoleń z poruszania się w przestrzeni internetowej. Będą wiec m. In. kursy dla rodziców jak kontrolować dziecko w sieci, dla rolników jak przebrnąć przez administracje on-Line czy dla miłośników kultury jak szukać wartościowych treści w internecie.

Gmina Ostrów i stowarzyszenie Qltura21 zorganizują szkolenia dla mieszkańców gminy. Będą odbywać się w gminnej bibliotece w Gorzycach Wielkich i będą zupełnie bezpłatne. Samorząd korzysta z dofinansowania ze środków Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu „Polska Cyfrowa”.

Fundusz na cykl szkoleń jest spory bo to prawie 150 tysięcy złotych, w ramach tej kwoty mieści się także sprzęt komputerowy, dlatego mieszkańcy oprócz własnego czasu nie muszą inwestować w kursy nic więcej. Uczestnicy projektu będą mieli siedem paneli tematycznych do wyboru.

Szkolenia dla mieszkańców będą prowadzić przygotowani do tego trenerzy, a zapisy przyjmowane są w gminnej bibliotece w Gorzycach Wielkich oraz drogą mailową pod adresem qltura21@interia.pl lub telefoniczną pod numerem 660 469 576. Szczegóły także w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick