Głowa pełna pomysłów. Adam Jaziewicz autorem gry planszowej [WIDEO]

0
Adam Jaziewicz już od dawna nie ściga się na motocyklu, jednak jego głowa i serce wciąż pozostają przy ukochanej dyscyplinie sportu. W ostatnim czasie zorganizował zbiórkę pieniędzy na wydanie gry planszowej, której jest pomysłodawcą. - Wszystko zaczęło się od zrobienia makiety gry planszowej dziecku pod choinkę. Podglądając go, w głowie rodziły się kolejne pomysły udoskonalania jej - mówi były żużlowiec Klubu Motorowego Ostrów - Adam Jaziewicz.

Kibiców czarnego sportu w naszym kraju wciąż przybywa. To specyficzna dyscyplina sportu, która nie jest dla każdego. Karierę Adama Jaziewicza przerwała poważna kontuzja. Ten jednak wciąż trwa przy speedwayu. Był mechanikiem, fotoreporterem i grafikiem. Wszystko kręciło się wokół ukochanej dyscypliny. Teraz wpadł na pomysł wydania żużlowej gry planszowej.

Planszówka przeznaczona jest dla amatorów oraz bardziej wymagających graczy. Dostępne są 3 poziomy trudności oraz zawody indywidualne jak i drużynowe. Można więc spokojnie zagrać z czterolatkiem jak i seniorem. Regulamin gry wciąż jednak ewoluuje w głowie Adama Jaziewicza.

Chętnych poczuć żużlowe emocje jest wielu. Gra komputerowa czy planszowa, to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich kibiców czarnego sportu. Adam Jaziewicz nie jest pierwszą osobą, która wpadła na pomysł zrobienia gry planszowej, ale na pewno jedną z pierwszych, która zasmakowała speedwaya ze wszystkich stron.

Od pomysłu do realizacji jednak długa droga. Były żużlowiec Klubu Motorowego Ostrów utworzył zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Jak na razie to prototyp gry World of Speedwawy. Trzymamy jednak mocno kciuki za Adama, żeby planszówka weszła do ogólnodostępnego obiegu.

Poniżej cała rozmowa z Adamem Jaziewiczem w programie „Okolice Sportu”:

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick