DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Głosowanie zakończone. Wyniki exit poll wskazują na zwycięstwo PiS-u [AKTUALIZACJE]

AKTUALIZACJA – 21.47

Z danych sondażowych opublikowanych przez IPSOS tuż po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość po raz pierwszy w historii wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Z oficjalnych informacji Państwowej Komisji Wyborczej wynika natomiast, że były to najpopularniejsze wybory spośród wszystkich czterech, w których Polacy wzięli udział, wybierając swoich reprezentantów w Europarlamencie. Frekwencja na godz. 17.00 wyniosła w Wielkopolsce 31,36 procent. Sondaż IPSOS wskazuje, że frekwencja na 21.00 wynosiła w naszym województwie 44,7 proc. Do tej pory najwyższa frekwencja w naszym kraju w unijnych wyborach wynosiła 24,53 proc (2009 rok).

Według wstępnych danych sondażowych wynika, że mandat na pewno uzyskali: Ewa Kopacz, Leszek Miller (Koalicja Obywatelska), Zdzisław Krasnodębski (Prawo i Sprawiedliwość). Sondaże nie są jednoznaczne co do mandatu m.in. dla Andżeliki Możdżanowskiej (PiS) i Sylwii Spurek (Wiosna).

Wszystko zweryfikują oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej.

AKTUALIZACJA – 22.03

Za chwilę rozpocznie się konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. Jej przedstawiciele podsumują przebieg głosowania.

AKTUALIZACJA – 22.20

„Frekwencja na pewno przekroczyła 40 proc., ale czekamy jeszcze na oficjalne wyniki z obwodowych komisji wyborczych” – powiedzieli na ostatniej zaplanowanej na dzisiaj konferencji prasowej przedstawiciele PKW.

AKTUALIZACJA – 23.33

Oficjalna frekwencja na godz. 17.00 wg powiatów (dane PKW):

 • ostrowski – 30,41%
 • ostrzeszowski – 29,41%
 • jarociński – 28,18%
 • kaliski – 27,27%
 • Kalisz – 33,96%
 • kępiński – 30,92%
 • krotoszyński – 28,17%
 • pleszewski – 28,85%
 • Wielkopolska – 31,36%

Napisz do autora

Komentarze (18)
 • J
  jarock

  niedziela, 26 maja, 2019

  Ciamajdan znowu przegrał… Bez Wiosny jesienią nie dadzą rady…

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  niedziela, 26 maja, 2019

  Wielki sukces poznańskich pyr. Wprowadzili do europarlamentu Kopacz vel koordynator i towarzysza Millera Leszka. Piłsudski miał rację, że chciał wielkopolskę zostawić po odzyskaniu niepodległości Niemcom. Nazwa regionu małą literą celowa.

  Odpowiedz
 • W
  Wyborca

  niedziela, 26 maja, 2019

  Mam nadzieję, że w Ostrowie partia Biedronia dostała więcej głosów niż 6,6%. Przecież Beata Klimek, która go promowała i przyjmowała choćby na Majostaszkach sama w wyborach samorządowych dostała przecież 67%.

  Odpowiedz
 • J
  Jesień

  niedziela, 26 maja, 2019

  Tak go Pani Beata promowala w ostrowie i pewnie bedzie promowac a ostrowianie wyzywaja w komentarzach powyborczych i jak Pan Robert bywal w naszym wyrozumialym miescie od pe….w, przykre to jest ale tez pokazuje elektorat naszej rodzimej wladzy z ostrowa

  Odpowiedz
 • W
  Wyborca

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Po zburzeniu muru berlińskiego w NRD, Erich Honecker ze swoimi komunistycznymi partyjnymi towarzyszami został wydalony z kraju. W Polsce po 1989 roku Jaruzelski został prezydentem Polski, a w dniu wczorajszym jego partyjni towarzysze tacy jak Miller, Cimoszewicz, Belka głosami POstkomunistów dostali intratne dobrze płatne posady w parlamencie europejskim. I jak tu się dziwić, że Polska przez wieki była pod zaborami?

  Odpowiedz
 • S
  smutna

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Rozwalili Polskę, rozwalą Unię. Dramat. Wstyd mi za Polskę

  Odpowiedz
 • P
  Paweł

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Powiedzcie mi czym ameby umysłowe kierują się że głosują na koalicje europejska , co oni dobrego zrobili! ? Chcecie żyć jak w Szwecji czy Francji i robić na uchodźców , dla tych zdrajców niebieska szmata jest ważniejsza niż nasz biało czerwona ( żeby nie było , nie glowowlem na PiS tylko na konfederacje bo PiS stracił mój głos przez klękanie przed żydami

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Do smutnej sprecyzuj kto rozwalił Polskę ?

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  WSTYDZ SIĘ WIELKOPOLSKO !!! za głosowanie na Ewę Kopacz i Leszka Milera! – poprzednio za głosowanie na prezydenta Poznania – Juskowiaka, także. Przypomnę – za „przekopanie do jednego metra ziemi w miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu w 2010 roku” i ” zgodę na przyjęcie przez Polskę kilku tysięcy 'byczków’ islamskich! Z A P O M N I A N O ?

  Odpowiedz
 • J
  Jan

  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Cała ta Zachodnia Polska to idioci , jak można głosować na PO i ich zdradziecka koalicje , nie czaje , ciemny lud , nic dobrego nie zrobili dla kraju poza tym że sprzedali wszytko co mogli i jeszcze najdroższy gaz w Europie nam załatwili gdzie nawet unia dziwiła się i ostrzegala że to przegięcie , ale Tusk i Pawlak swojej wzięli , już nie wspomnę jak świętej pamięci Lepper na mównicy wszystko dokładnie co do daty i kwoty jaką przyjmowali ujawniał i zapłacił za to najwyższa cenę , za PO na nic pieniędzy nie było i ciągle deficyt , praca do śmierci , teraz nagle są na 500 + i inne i jest nadwyżka

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz