Głosowanie na projekty OBO rozpoczęte! Mieszkańcy wybiorą kolejne inwestycje

6
Od 1 października można głosować na wybrany przez siebie projekt w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To już 6. edycja programu, na który w tym roku przeznaczono milion złotych. Mieszkańcy w oficjalnym głosowaniu mogą poprzeć wybraną przez siebie inicjatywę. Te zwycięskie zostaną zrealizowane. Głosowanie trwa do końca miesiąca, a w grudniu odbędzie się gala finałowa.

Prawo do głosowania mają wszyscy mieszkańcy miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo do wypełnienia jednej karty do głosowania. Każdy mieszkaniec może w głosowaniu wskazać maksymalnie 1 zadanie edukacyjne, 1 zadanie rewitalizacyjne, 1 zadanie ogólnomiejskie małe oraz 1 zadanie ogólnomiejskie duże. Głos oddawany jest poprzez podanie przez głosującego wybranego numeru zadania w odpowiednich polach umieszczonych na karcie do głosowania.

Głos można oddać elektronicznie oraz poprzez papierowy formularz, który później należy wrzucić do odpowiedniej skrzynki. – Takie miejsce jest między innymi w budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie – mówi Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.

GŁOS ELEKTRONICZNY ODDASZ TUTAJ

To już 6. edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Program ten cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Mieszkańcy co roku zgłaszają nowe pomysły na rozwój i udoskonalenie Ostrowa. – Zgłoszone zostały 142 wnioski. Ostatecznie 97 zostało zakwalifikowanych po ocenie formalnej – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

97 wniosków zostało podzielonych na 37 ogólnomiejskich dużych, 34 ogólnomiejskich małych, 14 edukacyjnych i 11 rewitalizacyjnych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 17
  5

  Polecam głosowanie na projekt: EKOPATROL ratunkiem dla zwierząt – projekt nr 5 (projekt ogólnomiejski duzy).
  Proszę pomóc ratować zwierzęta !

  Dzięki projektowi w ramach Straży Miejskiej zostanie stworzona sekcja ktora będzie pomagać zwierzętom wolnozyjącym, dzikim i domowym w przypadku wypadków. zajmie się interwencjami (zle traktowanie zwierząt). Projekt przewiduje zakup auta, wyposazenia do lapania zwierząt, szkolenia i etat pracy dla Straży Miejskiej.

 2. 3
  2

  Polecam głosowanie na zadanie rewitalizacyjne nr 11: Ulicy Kolejowej Czar (wystawa plenerowa na deptaku z widokami ulicy Kolejowej sprzed ponad 100 lat)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick