DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Glinianka w Przygodzicach pięknieje [WIDEO]

Ponad 5 mln zł. To koszt inwestycji, które zostały zrealizowane bądź są w trakcie realizacji przy stawie „Glinianka” w Przygodzicach. Samorząd pozyskał na ten cel zewnętrzne dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Budowa sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej, parkingu oraz nowej drogi. To inwestycje, które powstają w najbliższej okolicy stawu Glinianka w Przygodzicach. Wszystko po to, by to miejsce rekreacji dla mieszkańców było jak najbardziej atrakcyjne.

Remont ulicy Bursztynowej, która prowadzi od głównej arterii w Przygodzicach, ulicy Wrocławskiej, aż pod wspomniany akwen „Glinianka, prowadzony jest kompleksowo. – W tym roku wybudowana została sieć kanalizacji sanitarnej. Wszystko po to, żeby przygotować drogę do budowy, która będzie realizowana w drugiej połowie tego roku. Powstało ponad 500m sieci wodociągowej, ponad kilometr sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz 100m rurociągu tłocznego – informuje Lucyna Koczorowska, zastępca wójta gminy Przygodzice.

Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj-wybuduj. Wykonawca kończy przygotowywać dokumentację projektową. Samorząd pozyskał na realizacje inwestycji wokół Glinianki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który finansuje Unia Europejska. O tym więcej w materiale wideo, który do obejrzenia poniżej.

Wszystkie inwestycje wokół „Glinianki” mają być zrealizowane do końca 2024 roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Alicja

    niedziela, 7 lipca, 2024

    Dawno temu było tam także kąpielisko, które chętnie odwiedzali mieszkańcy okolic i nie tylko. Był nawet ratownik o ile mnie pamięć nie myli. Szkoda,że nikt nie pomyślał by stworzyć tam coś na miarę dzisiejszych czasów.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz