DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Gitara Pol'and'Rockowa prawie gotowa. Szymon Chwalisz stworzył unikatowe dzieło

To jedyna taka gitara w Polsce. Nie tylko ze względu na warstwę artystyczną, ale także na to, że gitara jest trójgryfowa.

Focus i Rahim z zespołu Pactofonika, Michał Figurski, Leszek Lichota, Zygmunt Miłoszewski, Michał Wiśniewski, Mery Spolsky, Sandra Nasic z zespołu Guano Apes oraz Grzegorz Skawiński z zespołu Kombii – wizerunki tych ośmiu osób znalazły się na tegorocznej odsłonie Pol’and’Rockowej gitary namalowanej przez Szymona Chwalisza z Ostrzeszowa. Gitara jest wyjątkowa, bo trójgryfowa. – Gitary dwugryfowe posiada kilku gitarzystów, ale o trójgryfie nie słyszałem więc myślę, że tym bardziej będzie to gratka podczas aukcji w styczniu – mówi artysta.

To już 13. gitara autorstwa Szymona Chwalisza, która najpierw prezentowana jest na Pol’and’Rock Festiwalu, gdzie gwiazdy składają na instrumencie swoje autografy. Potem gitara trafia na aukcję w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieła Szymona już na dobre wpisały się w kanon festiwalu oraz WOŚP-u i – jak sam żartuje – ludzie częściej kojarzą same gitary, a nie jego, jako autora. – Myślę, że dopóki będzie funkcjonował Pol’and’Rock Festiwal to te gitary będą. Myślę, że ludzie z Jurkiem Owsiakiem na czele by mi tego nie wybaczyli, gdybym przerwał ten proceder artystyczny. Ja się bardzo cieszę, że stworzyłem markę, która się broni sama w sobie – dodaje Szymon Chwalisz.

Poprzednia gitara Szymona Chwalisza została wylicytowana za 82 tysiące złotych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz