DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Gigantyczne straty po pożarze kurnika [ZDJĘCIA]

Trwa szacowanie strat i sprzątanie po pożarze kurnika w Starym Karolewie (powiat kaliski), który wybuchł w środę późnym wieczorem.

Fot. KM PSP Kalisz

Do godz. 3:00 w czwartek kaliscy strażacy gasili pożar kurnika w Starym Karolewie. O trwającej akcji informowaliśmy niedługo po tym, jak na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe. Z końcowego raportu straży pożarnej wynika, że w akcję gaszenia ognia zaangażowano 19 zastępów z PSP i OSP.

Zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego wpłynęło do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu w środę, 22 listopada o 21:02. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarły pierwsze zastępy straży, stwierdzono, że pożarem jest objęty cały budynek o powierzchni ok. 2500 m². Z informacji strażaków wynika, że właściciel poinformował służby ratunkowe o tym, że w środku nie przebywają ani ludzie, ani zwierzęta.

W pierwszej fazie przystąpiono do brony sąsiednich budynków, a następnie rozpoczęto gaszenie pożaru. Spaleniu i zniszczeniu uległo wyposażenie kurnika oraz konstrukcja dachowa. Wstępne szacunki strat opiewają na ok. 1,5 mln zł. Ustalenie przyczyny pojawienia się ognia, będzie należało do biegłego z zakresu pożarnictwa.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz