Gest Lichockiej wywołał lawinę, czyli kto przeciera oko środkowym palcem, wiele ryzykuje

19
Można być pewnym, że "przesuwanie palcem pod okiem" z wykorzystaniem palca środkowego, który to gest wykonała podczas obrad sejmu posłanka Joanna Lichocka, przejdzie do historii. A wraz z nią burzliwa dyskusja tocząca się właśnie na ten temat m.in. w internecie. Jak się okazuje, nie ona jedna użyła środkowego palca do "operacji" w okolicach oka, co uchwyciła nasza kamera.

Pokazanie środkowego palca przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Joannę Lichocką wywołało burzę. Opozycja jest oburzona „butą władzy” i „obscenicznym gestem”, a sama zainteresowana tłumaczy, że: „Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl” – napisała na Twitterze parlamentarzystka PiS-u, która w przeszłości była posłanką z okręgu kaliskiego.

Fala krytyki

Media społecznościowe zalały zrzuty ekranu, na których widać, jak zamaszystym ruchem posłanka partii rządzącej przesuwa środkowy palec tuż pod okiem. Odpowiedzi na tego typu wiadomości ze strony Joanny Lichockiej są bardzo stanowcze: „Szczują, manipulują, kłamią – nic innego nie potrafią. #POstkomuna” – napisała w jednym z tweetów. W kolejnym czytamy: „Kochani, drodzy, szanowni – hejt i szczucie POstkomuny faktycznie wylał się na mnie spory. Zwykle jestem odporna, ale bardzo dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo się przydają, dziękuję. :)”

W jednej z wiadomości na Twitterze zaapelowała o publikowanie wideo, a nie stopklatek, bo jej zdaniem to manipulacja. „Tłumaczyłam kilka razy jaki ruch robiłam. Takich stop klatek pewnie jest więcej:):) Nie, to nie jest wulgarny gest, to manipulowanie stop klatką” – zakomunikowała. W innym tweecie dodała: „Niech POstkomuna film pokaże nie stop klatki. Sądzą po sobie. Kłamią jak oddychają, manipulują”.

Materiałów wideo też po internecie krąży sporo. Oto kilka z nich, na których widać ruch, jaki wykonała Lichocka.

Spór z onkologią w tle

Opozycja zaproponowała, aby 2 mld zł, przegłosowane przez Prawo i Sprawiedliwość jako pieniądze, które trafią do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, zostały przeznaczone na onkologię. Pomysł, który narodził się w senacie, nie przeszedł w sejmie. „Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii” – poinformował Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Jak się okazuje na podstawie komentarzy niejednoznaczny gest posłanki Lichockiej, wywołał więc dodatkową burzę, która sprowokowała do kolejnych komentarzy innych parlamentarzystów, także tych z naszego regionu. PiS zabrał 2 miliardy złotych z onkologii i przekazał na propagandę w #TVPiS. Swoją propagandę” – napisał na fanpage’u poseł Jarosław Urbaniak.

PiS zabrał 2 miliardy złotych z onkologii i przekazał na propagandę w #TVPiS. Swoją propagandę. A tak posłanka Lichocka podsumowała to głosowanie.

Opublikowany przez Posła Jarosław Urbaniaka Czwartek, 13 lutego 2020

W formie materiału wideo postanowiła skomentować tę sprawę Senator Ewa Matecka, która otrzymała mandat startując w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej.

Bez komentarza

Opublikowany przez Ewa Matecka – Senator RP Czwartek, 13 lutego 2020

Środkowy palec w akcji

W sprawie prawidłowego przecierania oka głosu zabierać nie będziemy. Gest posłanki Joanny Lichockiej przypomniał nam pewien ruch wykonany tym palcem w okolicach oka, którego autorem był jeden z ostrowskich prokuratorów. Z przymróżeniem oka wykorzystaliśmy ten fragment w jednym z odcinków programu „SurÓFFka” w Telewizji Proart.

WSZYSTKIE ODCINKI „SURÓFFKI” ZOBACZYSZ, KLIKAJĄC W TEN LINK

Obrazoburczy czy nie?

Ocenę gestu wykonanego przez posłankę PiS Joannę Lichocką, która obecnie reprezentuje okręg wyborczy nr 11 (Sieradz), pozostawiamy każdemu indywidualnie. Sprawa to niełatwa. Tym bardziej, że głosów w tej kwestii przybywa z każdą minutą, a sama deputowana choć początkowo mówiła, że o obrazoburczym geście nie było mowy, ostatecznie przeprosiła za swoje zachowanie w rozmowie z „Faktem”: „Mogłam pamiętać, że jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam. Mimowolnie popełniłam błąd. Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. Niezła podmianka przeznaczenia pieniędzy. Ja też zaproponuję policjantowi, że zamiast mandatu zapłacę na onkologię. Ciekawe czy odmówi….. przecież nie powinien.

  • Człowieku, choroba onkologiczna nie patrzy kogo to jest okręg wyborczy … A jesli tak myślisz to twój poziom inteligencji jest na poziomie bobra szarego.

  • -Yo : a co ma wspólnego onkologia z głupim gestem posła ??? Jeśli ten portal jest lokalny i zajmuje się tylko wybranymi posłami z nie naszego okręgu to mamy dowód na stronniczość i nierzetelność.

 2. Buta arogancja jedno wielkie chamstwo pokazała Llichocka , teraz widać ze PIs z Polaków i Polski sobie nic nie robi ,ważne że oni są zadowoleni i mają to co chcą . Potrafią wrzeszczeć na trybunie sejmowej . A mordy zdradzieckie i kanalie jak nazwał Kaczyński Polaków z trybuny sejmowej obchodzą ich tyle co 10 lat temu padający śnieg w Polsce. Nigdy już na ten rząd PISU i na tego prezydenta nie zagłosuje bo nie ufam tym ludziom , bo kłamią .

 3. Nie życze tej Lichockiej choroby nowotworowej , ale jej zachowanie to jedno wielkie ,,,CHAMSTWO ,,,Wybraliście i głosowaliście na PIS , to macie to co chcieliście , pokaz arogancji .PIS dba tylko o swój pełen portfel ,nagrody , premie , podwyżki pensji i ustawianie swoich na wysokich stołkach , reszta w Polsce to dla nich zwykłe MARIONETKI .Kaczyński chce się utrzymać za wszelką cenę na etacie
  prezesa, i pędzić bogaty i wygodny żywot , reszta Polaków dla niego się nie liczy , bo Polacy dla niego to ,,,,MORDY ZDRADZIECKIE I KANALIE , TO DRUGI SORT . Ja te z nie mam zaufania ani do PISU ani do PREZYDENTA , ANI DO KACZYŃSKIEGO .Nie dam się nabrać po raz kolejny i nigdy już na na ten rząd i na tego obecnego prezydenta DUDĘ nie zagłosuję . Oni potrafią tylko się wydzierać na mównicach i nic po za tym .

 4. A jak skomentują sprawę nasi politycy z PIS z Ostrowa? Jeszcze niedawno Pani Lichocka (kilka lat temu) startowała z naszego okręgu i uzyskała mandat posła.

 5. Lichocka gdyby miała trochę ambicji , to powinna po takim incydnecie pokazania Polakom środkowego palca , zdać natychmiast mandat posła. Widać partii PISU i Kaczyńskiemu takie zachowanie posła nie przeszkadza. To jeden wielki skandal co PIS w parlamencie wyprawia. Potrafią wrzeszczeć bo myślą ze ,,KRZYKIEM WYGRYWA SIE WYBORY,,,Myśle że Polacy już przejrzeli na oczy i wiedzą na kogo mają głosować w maju , ja na Dudę nie zagłosuje ,mój wybór to inny kandydat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick