Gdzie mieszkańcy Ostrowa będą mogli (w razie potrzeby) odebrać tabletki jodku potasu? [LISTA PUNKTÓW I ULIC]

12
zdjęcie poglądowe/ fot. Pixabay
Władze Ostrowa Wielkopolskiego przygotowały listę punktów, w których - w razie zagrożenia radiacyjnego - będą wydawane mieszkańcom tabletki jodku potasu. Na wlkp24.info podajemy listę punktów, w których mieszkańcy miasta będą mogli - w przypadku zagrożenia - odebrać tabletki.

W jednym z 16 punktów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego mieszkańcy miasta będą mogli odebrać tabletki jodku potasu. To punkty przygotowane na wszelki wypadek. Nie można w dowolnej chwili tam podejść i otrzymać tabletki. Zostały one rozdysponowane pomiędzy samorządy na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radioaktywnego. „Na razie pozostają one zamknięte, ponieważ takie zagrożenie nie występuje. Tabletki wydawane będą mieszkańcom, w wieku do 60. roku życia” – informuje urząd.

Punktami, które będą służyć za miejsca odbioru tabletek (jedynie w razie potrzeby) zlokalizowano w szkołach, Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Ostrowskim Centrum Kultury oraz w budynku po dawnym Kinie Komeda. Władze miasta planują stworzyć w ten sposób 191 stanowisk obsługiwanych przez prawie 700 osób.

Do każdego punktu przypisano ulice. System wygląda podobnie, jak podczas wyborów. Ma to usprawnić i skrócić czas oczekiwania. „W przypadku zagrożenia prosimy, by po tabletki zgłaszała się jedna dorosła osoba z danego gospodarstwa domowego. To pozwoli uniknąć tłumu i usprawni wydawanie tabletek” – czytamy w komunikacie władz miasta.

W Polsce nie występuje zagrożenie radiacyjne. Sytuację monitoruje na bieżąco Państwowa Agencja Atomistyki. W przypadku zmiany sytuacji i zagrożenia radiacyjnego informacja zostanie podana m.in. w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Na podstawie odczytów prowadzonych przez PAA, decyzję o wydaniu komunikatu dotyczącego dystrybucji tabletek, wyda Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do tego momentu (o ile wystąpi taka potrzeba) punkty wydawania jodku potasu będą zamknięte.

SPRAWDŹ, GDZIE ODBIERZESZ JODEK POTASU – WYKAZ ULIC

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Wszystko co (Nie)rząd daje za darmo śmierdzi z daleka . Nie dajcie się nabrać jak z cudownymi szprycami po których się nagle umiera . Nie będzie żadnego skażenia , jedynie to podkręca anteny 5G tzw broń wojskowa . Poza tym jest potrzebny jod i jodek a nie sam jodek. Do tego w czasie brania trzeba suplementować cynk selen i wiele innych witamin. Więcej skażenie dostaniecie na RTG albo tomografii . Elektrownia w Zaporożu to nie ta sama co w Czarnobylu . Nie dajcie się znów nabrać . Obudźcie się w końcu .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick