GDDKiA doświetli ostrowskie przejścia dla pieszych. Gdzie konkretnie?

2
36 przejść dla pieszych w ciągu ulic Krotoszyńskiej i Poznańskiej w Ostrowie Wielkopolskim zostanie doświetlonych. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca wykona prace jeszcze w 2023 roku.

Do przetargu wystartowały trzy firmy. Najkorzystniejsza z ofert opiewa na 2 129 130 złotych. Najdroższa to 2 444 010 złotych. „Na realizację tego zadania przeznaczyliśmy 2 075 125 zł. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje i sprawdzi złożone oferty” – informuje GDDKiA.

Inwestycja będzie polegała na budowie trzydziestu sześciu doświetleń przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 36, a więc ulic Krotoszyńskiej i Poznańskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Wpłynie to na zwiększenie widoczności, a tym samym poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Realizacja zadania przewidziana jest na rok 2023 w formule Projektuj i buduj w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

W galerii poniżej prezentujemy lokalizację przejść dla pieszych, które obejmie zakres inwestycji:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. A może byście tak łaskawie opisali ulicami miejsca lokowania doświetleń – bo z tych załączonych niewyraźnych mapek nic nie wynika dla przeciętnego obywatela. Mapki są opisane szyfrem GDDKiA.

    • Nie widzę problemu w odczytaniu mapek. Mimo, że nie wyraźne, to dokładnie widać, które ulice i które skrzyżowania będą tym objęte.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick