Fuzja Ostrovii z Centrą? „Jest to temat do rozmów. Pytanie, czy na teraz?”

15
Temat tzw. fuzji Centry Ostrów Wielkopolski i TP Ostrovii 1909 wraca jak bumerang co kilka miesięcy. Teraz pretekstem do rozważań na ten temat jest fatalna postawa drugiego z tych zespołów oraz coraz mniejsza liczba chętnych do gry w piłkę w naszym regionie. Choć dzieci nie brakuje, młodzież szybko rezygnuje z kariery piłkarskiej na niższych szczeblach rozgrywek. To generuje problemy i daje do myślenia na przyszłość.

„Nie ma czegoś takiego, jak fuzja” – powiedział w magazynie piłkarskim Trzecia Połowa w Telewizji Proart Grzegorz Muss, prezes Centry Ostrów Wielkopolski. Jednocześnie przyznał, że temat połączenia klubu, którym dowodzi z TP Ostrovią 1909 jest ciągle żywy i regularnie spotyka się z podobnymi pytaniami m.in. od kibiców i byłych działaczy. – Po pierwsze nie ma czegoś takiego, jak łączenie się dwóch drużyn. To są stowarzyszenia i jedno z nich trzeba by rozwiązać. Ewentualnie rozwiązać dwa i powołać osobny twór. Można też nie zgłosić seniorów jednej drużyny i powoli ją wygaszać. Wtedy jedna mogłaby grać seniorami, a druga skupić się na trenowaniu młodzieży – wyjaśnił.

ZOBACZ TEŻ: Koniec piłkarskiej jesieni. Komu będzie się długo odbijać czkawką?

Pytanie, jak mógłby nazywać się nowy twór, aby pogodzić sympatyków obu klubów. Należałoby też zastanowić się nad historią zarówno Centry, która w 2020 roku będzie świętować 75-lecie oraz Ostrovii 1909, która w tym roku obchodzi 110-lecie i jest tym samym jednym z najstarszych klubów w Polsce. To ogromny dorobek. – Jest to temat do rozmów, ale podejrzewam, że na ten moment jeszcze nie. Na pewno jednak nie ma problemu z tym, żeby usiąść do wspólnego stołu i rozmawiać, bo nie ma między nami żadnych sporów. Spotykamy się przy różnych okazjach z panem Mariuszem (Kwietniem, prezesem TP Ostrovii 1909 – przyp. red.) – podkreślił Grzegorz Muss. – Pytanie, jak miałoby wyglądać finansowanie ewentualnego nowego klubu i czy miasto zgodziłoby się przekazać na przykład drugie tyle, ile daje teraz – dodał.

>> Nie chcieli wyjść na mecz? Grzegorz Muss: „Zażądali 22 kasków” <<

Co Wy sądzicie na ten temat? Czy Ostrovia 1909 i Centra powinny się połączyć? A może ten temat powinien zostać zamknięty raz na zawsze? Piszcie w komentarzach i głosujcie w naszej sondzie na portalu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Z punktu marketingowego, lepszym rozwiązaniem jest zachowanie i promowanie „produktu” jakim jest TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – najstarszy klub w Wielkopolsce. Spodziewam się, że może to nie zadowalać fanów Centry. Mam jednak nadzieję na połączenie klubów i walkę o wyższą ligę.

 2. Jak dla mnie byłego kopacza Ovii to nie ma takiej opcji!!! Mimo iż pochodze że Skalmierzyc to dla mnie była zawsze Ostrovia!!!
  PS co to jest ta Centra z czym to się je… 😛

 3. Na co komu szmaciana kopana gała w 17 lidze? To kalectwo powinno gnój przerzucać na Estadio de la Parowozownio…Ha ha ha patałachy!

 4. fuzja to konieczność w obecnej sytuacji obu klubów
  jest tylko jeden warunek klub będzie nosił jedyną słuszną nazwę
  KKS Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
  jesteśmy najstarszym klubem w Wielkopolsce i tak musi zostać
  cytując pieśń kibiców
  ” ponad wiek grania historia warta oddania !!!”
  po LZS z Zacharzewa nikt nie będzie płakał

 5. NAJWYŻSZY CZAS Z KILKU PRZECIĘTNYCH DRUŻYN W REJONIE OSTROWA ZROBIĆ JEDNĄ SOLIDNĄ I PRZESTAĆ RYWALIZOWAĆ Z LZS-AMI.WSTYD ABY 73-TYŚĘCZNE MIASTO POMIMO POTENCJAŁU PIŁKARSKIEGO NIE MIAŁO DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ CHODŹ W DRUGIEJ LIDZE WSTYD, MÓWIĘ O TYM OD 20-STU LAT!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. CENTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI proste….
  przestańcie pierdzielić o tych waszych fanatyzmach dotyczących klubów ich tradycji itd i weźcie się za porządne trenowanie młodzieży bo nikt z tych klubów nigdzie nie trafił dalej do porządnego klubu czy kadry Polski…. spuszczacie się a grać nie ma komu

 7. Może się to kopaczom i działaczom nie spodoba, ale jaki jest sens bawienia się w kluby dla 30 kibiców przychodzących na mecz? Bo co ,bo panowie po pracy chcą pokopać? Niech sobie będą i dwa kluby ale tylko z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży! 10 liga starszych panów dla garstki kibiców jest wyrzucaniem pieniędzy.

 8. Jestem kibicem Jaroty ale uważam ze ze względu na tradycję i liczbę kibiców w Ostrowie WLKP. jest miejsce na dwa kluby – grającą na szczeblu centralnym Ostrovię i szkolącą młodzież z seniorami w okręgówce – Centrą. Oczywiście współpraca a nie animozja między klubami jest konieczna !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick