DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Fundusz Grantowy bez sponsorów, ale z dłuższym terminem. Wnioski są już przyjmowane

Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego przez piętnaście lat pomógł zrealizować już ponad tysiąc różnego rodzaju wydarzeń – społecznych, kulturalnych, sportowych. Zyskały często niewielkie, lokalne stowarzyszenia nie tylko z miasta, ale i z terenów wiejskich, bo fundusz dedykowany jest mieszkańcom nie tylko Ostrowa ale i gmin Ostrów oraz Odolanów. – Duża część dotacji wspierała imprezy integracyjne w wielu mniejszych, lokalnych społecznościach, na imprezy, z których w tym roku będzie trzeba zrezygnować. (…) Sporo było dużych przedsięwzięć kulturalnych, dużych koncertów, które w tym roku również muszą mieć inną formułę. Dlatego spodziewamy się, że ta edycja będzie zupełnie inna – mówi Karolina Krawczyk, prezes zarządu Funduszu Grantowego.

Ze środków Funduszu Grantowego mogą korzystać stowarzyszenia i wnioskować o maksymalnie 10 tysięcy złotych dotacji oraz grupy nieformalne, które mogą pozyskać sumę do 2 tysięcy złotych dofinansowania. Trzy samorządy co roku składają się na pulę pieniędzy, przez lata sponsorem była fundacja Orlen, przez ostatnie trzy lata firma Mahle a w ubiegłym roku także ostrowska Kuźnia. W tym roku zewnętrznych sponsorów nie ma, ale pula środków się nie zmienia – będzie to nadal prawie 180 tysięcy złotych.

Już można składać wnioski i można to robić do 19 czerwca włącznie. Wszelkie informacje w jaki sposób zaaplikować o grant można znaleźć na stronie www.funduszgrantowy.pl lub pod numerem telefonu (62) 582 25 21. Ogłoszenie wyników zwycięskich projektów zaplanowano na koniec czerwca, a od lipca ruszy ich realizacja.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • MO
  Mieszkaniec Ostrowa

  środa, 3 czerwca, 2020

  To są jakieś kwadratowe jaja, Orlen nie wspiera funduszu? Dlaczego . Ma przeogromną bazę w Ostrowie i co my z tego mamy? Dla mnie to jest nie do pojęcia? Orlen na fundusz powinien przekazywać minimum 1 milion, plus powinien przekazywać kolejne pieniądze na kulturę, sport i tak dalej,
  Jak to jest możliwe, że Ostrów nic nie zyskuje mając pod nosem taką bazę ? Kto mi wyjaśni ?

  Odpowiedz
 • D
  dra

  czwartek, 4 czerwca, 2020

  proponuję zapytać Panią prezes funduszu! ponoć na wszystkim się zna to i na to pytanie również odpowie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz