Fundusz Grantowy bez sponsorów, ale z dłuższym terminem. Wnioski są już przyjmowane

4
16. edycja Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, mimo wciąż panującej epidemii, odbędzie się. Ruszył nabór wniosków o granty, a pula środków to prawie 180 tysięcy złotych. Do 19. czerwca można zawnioskować o kwotę nawet 10 tysięcy złotych, a do końca czerwca komisja wybierze zwycięskie projekty. Czas ich realizacji został wydłużony i będzie to możliwe do połowy listopada.

Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego przez piętnaście lat pomógł zrealizować już ponad tysiąc różnego rodzaju wydarzeń – społecznych, kulturalnych, sportowych. Zyskały często niewielkie, lokalne stowarzyszenia nie tylko z miasta, ale i z terenów wiejskich, bo fundusz dedykowany jest mieszkańcom nie tylko Ostrowa ale i gmin Ostrów oraz Odolanów. – Duża część dotacji wspierała imprezy integracyjne w wielu mniejszych, lokalnych społecznościach, na imprezy, z których w tym roku będzie trzeba zrezygnować. (…) Sporo było dużych przedsięwzięć kulturalnych, dużych koncertów, które w tym roku również muszą mieć inną formułę. Dlatego spodziewamy się, że ta edycja będzie zupełnie inna – mówi Karolina Krawczyk, prezes zarządu Funduszu Grantowego.

Ze środków Funduszu Grantowego mogą korzystać stowarzyszenia i wnioskować o maksymalnie 10 tysięcy złotych dotacji oraz grupy nieformalne, które mogą pozyskać sumę do 2 tysięcy złotych dofinansowania. Trzy samorządy co roku składają się na pulę pieniędzy, przez lata sponsorem była fundacja Orlen, przez ostatnie trzy lata firma Mahle a w ubiegłym roku także ostrowska Kuźnia. W tym roku zewnętrznych sponsorów nie ma, ale pula środków się nie zmienia – będzie to nadal prawie 180 tysięcy złotych.

Już można składać wnioski i można to robić do 19 czerwca włącznie. Wszelkie informacje w jaki sposób zaaplikować o grant można znaleźć na stronie www.funduszgrantowy.pl lub pod numerem telefonu (62) 582 25 21. Ogłoszenie wyników zwycięskich projektów zaplanowano na koniec czerwca, a od lipca ruszy ich realizacja.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 11
    1

    To są jakieś kwadratowe jaja, Orlen nie wspiera funduszu? Dlaczego . Ma przeogromną bazę w Ostrowie i co my z tego mamy? Dla mnie to jest nie do pojęcia? Orlen na fundusz powinien przekazywać minimum 1 milion, plus powinien przekazywać kolejne pieniądze na kulturę, sport i tak dalej,
    Jak to jest możliwe, że Ostrów nic nie zyskuje mając pod nosem taką bazę ? Kto mi wyjaśni ?

    • Zapraszam do kontaktu. Bardzo chętnie odpowiem. Na wszystkim się nie znam, ale akurat na to pytanie potrafię odpowiedzieć.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick