Fundacja Siepomaga kupi karetkę dla Ostrzeszowa!

1
materiały prasowe Fundacji Siepomaga
Do szpitala w Ostrzeszowie trafi specjalistyczna karetka reanimacyjna. Przekaże ją Fundacja "Siepomaga". To jej dar dla tej placówki medycznej. W ostatnim czasie w serwisie siepomaga.pl trwała zbiórka na zakup nowego ambulansu, jednak nie cieszyła się wielką popularnością. Zebrano niecały procent potrzebnej kwoty. Mimo tego, zakup nowego ambulansu staje się faktem.

We wtorek przedstawiciele Fundacji Siepomaga poinformowali, że ambulans typu „S”, a więc karetka reanimacyjna wykorzystywana w stanach zagrożenia życia, została już zamówiona u producenta. „We współpracy z medykami konfigurowane jest wyposażenie medyczne pojazdu. Do Ostrzeszowa ambulans powinien być dostarczony do 30 września. Jego zakup wraz z aparaturą medyczną zostanie w całości sfinansowany ze pieniędzy uzyskanych przez Fundację „Siepomaga” z akcji 1% podatku” – informują przedstawiciele tej organizacji pożytku publicznego.

CZYTAJ TEŻ: WOŚP podsumowała 29. finał. To jest absolutny rekord!

W skład wyposażenia karetki wejdzie m.in. nowoczesne urządzenie służące do dezynfekcji, które umożliwi ochronę ambulansu i medyków przed widmem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ma ono zmniejszyć prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji.

Do tej pory na sfinansowanie zakupu ambulansu zebrano 6 tys. zł z ponad 800 tys. zł, które zadeklarowano jako kwotę potrzebną na sfinansowanie kupna pojazdu. Fundacja wyjaśniła, co się stanie z tymi pieniędzmi: Środki, które są obecnie zbierane przez ratowników medycznych i Szpital w Ostrzeszowie na zbiórce https://www.siepomaga.pl/karetka-ostrzeszow, będą mogły zostać przeznaczone na inne potrzeby ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego i medyków”.

Do tej pory Fundacja „Siepomaga” kupiła osiem ambulansów, które trafiły do szpitali w różnych regionach Polski. Karetka kupiona dla szpitala w Ostrzeszowie, będzie dziewiątym pojazdem tego typu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick