DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Fotografie Wojciecha Pacyny na wystawie przygotowanej przez Małgorzatę Dąbrówkę [WIDEO]

„Konteksty – fotoreportaże” to tytuł wystawy Wojciecha Pacyny, którą oglądać można w Klubie Stara Przepompownia. 

Wojciech Pacyna urodził się w 1958 roku w Ostrowie Wielkopolskim, studiował reżyserię filmową w Moskwie. Wyreżyserował m.in seriale: „Samo życie”, ”Zostać Miss I i II” „Więzy krwi” „Korona królów”. Fotografia to hobby uzupełniające pracę filmowca.

„Konteksty – fotoreportaże” to tytuł wystawy, którą artysta prezentuje w Klubie Stara Przepompownia. – Komponując ze sobą poszczególne zdjęcia chciałem uzyskać efekt dialogu, współoddziaływania tematów i kontekstów właśnie. Czasami ten dialog odbywa się na jednej planszy, to są trzy zdjęcia, które mają jakieś konteksty – tłumaczy Wojciech Pacyna.

Wystawa reportaży „Konteksty” to efekt podróży po kilku krajach. Wojciech Pacyna to artysta pochodzący z Ostrowa. Ideą wystaw organizowanych przez Małgorzatę Dąbrówkę w Klubie Stara Przepompownia jest to, by właśnie pokazywać prace stworzone przez lokalnych artystów. – Założeniem moich wystaw było to, żeby promować ludzi z okolic. Z racji dużego zainteresować i ze względu na to, że jest dużo osób, które robią fajne rzeczy i w Jarocinie i w Kaliszu i w okolicach, także troszeczkę rozszerzyłam swoje działanie – mówi Małgorzata Dąbrówka.

Wystawę fotografii Wojciecha Pacyny będzie można podziwiać przez cały listopad.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    Ja

    sobota, 11 listopada, 2023

    świetne prace, ciekawe, zmuszające do refleksji na temat podróży jako pewnej alegorii

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz