Fotograficzny REMIS rozstrzygnięty

0
Z jednej strony prezentuje techniki fotograficzne uznawane za „szlachetne”, z drugiej – pokazuje, w jak oryginalny i twórczy sposób można kreować obraz fotograficzny poprzez zastosowanie komputera. Mowa o konkursie REMIS, który w cyklu dwuletnim odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim. Właśnie rozstrzygnięto jego 22. edycję. Grand Prix konkursu, za zestaw prac pt. „Szklane twarze” zdobyła Joanna Borowiec.

Laureatka Grand Prix 22. edycji konkursu REMIS, Joanna Borowiec to warszawianka, którą zafascynowała szlachetna technika mokrego kolodionu, czyli wykonywanie odbitek na czarnym szkle. Nagrodzony cykl prac nosi tytuł „Mokre twarze”. To portrety przyjaciół i znajomych artystki. Jury prócz Grand Prix przyznało też trzy wyróżnienia. Jedno z nich odebrał Jacek Boczar za pracę pt. „Marcin – reżyser” wykonaną w technice gumy dwuchromianowej. Drugie wyróżnienie zdobyły prace pt. „(a)kompozycja przestrzeni” autorstwa Krzysztofa Strzody, wykonane techniką cyfrową, a trzecie – zestaw prac „Dolomity” autorstwa Przemysława Kruka stworzony w jednej z najtrwalszych technik fotograficznych – platynotypii.

Na 22. edycję konkursu REMIS wpłynęło 131 prac w 72 w zestawach. Nadesłało je 25 autorów. Wystawę pokonkursową prezentującą 32 prace 11 autorów można oglądać w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick