DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Forma rośnie. Bartosz Piszczorowicz z kolejnymi rekordami

W zorganizowanych 8 i 9 kwietnia w stolicy Czech zawodach, poza gospodarzami, wzięły udział reprezentacje Bułgarii, Cypru, Grecji, Izraela, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Austrii, Słowenii i Polski. Na 50-metrowej pływalni do rywalizacji przystąpiły zawodniczki w wieku 16-17 lat oraz zawodnicy 17-18 letni. Polskę reprezentowała 19-osobowa ekipa pływaków, wśród których znalazł się też kaliszanin, Bartosz Piszczorowicz. Były zawodnik KKS-u Kalisz, trenujący obecnie w warszawskim klubie G-8 Bielany, wystartował  w pięciu konkurencjach: w trzech indywidualnych – na 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz w dwóch wyścigach sztafetowych – na 4x100m i 4x200m stylem dowolnym. Podczas wszystkich wyścigów zanotował świetne rezultaty, plasujące go w tym sezonie w europejskiej, juniorskiej czołówce.

To były dla mnie bardzo udane zawody. Poprawiłem rekordy życiowe, a uzyskane czasy przewyższyły moje oczekiwania. Bardzo się cieszę, bo za nieco ponad miesiąc rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lublinie, podczas których będę chciał powalczyć o kwalifikacje na mistrzostwa Europy i Świata. To ambitny cel i wiem, że przede mną jeszcze dużo ciężkiej i konsekwentnej pracy, ale jak mówi trener Paweł Wołkow: wszystko jest możliwe, ograniczenia są tylko w głowie mówi Bartosz Piszczorowicz.

Dzięki świetnej postawie pływaków polska reprezentacja przywiozła z Pragi aż 13 medali, w tym 8 złotych 3 srebrne i 2 brązowe, a w klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na pierwszym miejscu.

Tekst: Karina Zachara, fot. Paweł Wołkow, Andrzej Fiedkiewicz

Wyniki Bartosza Piszczorowicza podczas wielomeczu pływackiego w Pradze:

50m stylem dowolnym – 2. czas mitingu

100m stylem dowolny (50.11) – rekord życiowy, 1. czas mitingu, 2. czas w Europie 1. czas w Polsce w tym sezonie, lepszy od wymaganego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu.

200m stylem dowolnym (1:50.52) – rekord życiowy, 1. czas mitingu, 3. czas w Europie w tym sezonie, lepszy od wymaganego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów i Mistrzostwa Świata w USA.

Sztafeta 4x100m stylem dowolnym (3:19.18) – złoty medal, rekord Polski 18-latków.

Sztafeta 4x200m stylem dowolnym (7:26.08) – złoty medal.

źródło:kalisz.pl

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz