Folklor z różnych stron świata

0
Tancerze i muzycy z Ekwadoru, Kolumbii, Serbii, Słowenii i Turcji wystąpią w najbliższy wtorek, 16. sierpnia w Pleszewie, bo to właśnie Pleszew jest jednym z 10 miast na trasie Światowego Przeglądu Folkloru Integracje 2022. Polskim reprezentantem będzie Zespół Pieśni i Tańca „Krakus”, całą trasę organizuje poznańska Akademia Wychowania Fizycznego, a lokalnym gospodarzem jest Zajezdnia Kultury. Wtorkowy wieczór warto spędzić przez pleszewskim domem kultury, bo będzie międzynarodowo i bardzo kolorowo.

Światowy Przegląd Folkloru „Integracje 2022” to 10 scen w ośmiu wielkopolskich miastach. Jednym nich jest Pleszew. W tym roku w integracjach udział bierze pięć zagranicznych zespołów. Turcję reprezentować będzie Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Centrum Badań nad Folklorem Uniwersytetu Anadolu, z Ameryki Południowej kolorowymi strojami, porywającą muzyka i historią czarować będą tancerze z Marcani Ecuador i Campania Artistica Danza Colombia. Europę południową zaś reprezentują tym razem zespoły z Serbii i Słowenii.

Polskim reprezentantem jest Zespół pieśni i tańca AGH Krakus im. Wiesława Białowąsa, a gospodarzem i organizatorem przeglądu folkloru jest grupa wolontariuszy z poznańskiego AWF-u. Są to głównie członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Poznań”, który działa przy tej uczelni.

Pleszewska odsłona festiwalu już we wtorek, 16. sierpnia o 18.30 przez Zajezdnią Kultury.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick