Folia wirusobójcza w miejskiej przestrzeni. Ostrów będzie pierwszy na świecie

31
Fot. UMOstrów
Ostrów Wielkopolski będzie pierwszym miastem... na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń folią wirusobójczą oraz bakteriobójczą. Ostrowski samorząd robi to - jak mówią przedstawiciele urzędu - z troski o bezpieczeństwo mieszkańców i chce m.in. w ten sposób walczyć z koronawirusem. Folia pojawi się w takich miejscach jak żłobek, przedszkola, Arena Ostrów, a także basen, Kluby Seniora czy kierownice rowerów miejskich.

Ostrowski samorząd postanowił, jako pierwszy na świecie, wprowadzić zabezpieczenie miejskiej przestrzeni folią o działaniu wirusobójczym i bakteriobójczym. Folię wyprodukowała jedna z firm z Ostrowa Wielkopolskiego i gwarantuje jej działanie 24/7 przez 5 lat. W lutym 2021 roku uzyskała kolejny certyfikat jakości ISO – tym razem przeciwko COVID-19. Folia posiada jony srebra, które mają za zadanie zabijać niebezpieczne drobnoustroje. – Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych – od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy, na których najczęściej pozostają drobnoustroje. Kolejnymi obiektami będą przedszkola i szkoły podstawowe – to niezwykle istotne w momencie, gdy poważnie chorują nawet młode osoby – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Miasto już w 2020 roku zdecydowało się na współpracę z lokalną firmą. Wówczas klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty zabezpieczono w Ratuszu, Urzędzie Miejskim, budynku Miejskiego Zarządu Dróg, Centrum Rozwoju Komunalnego, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz częściowo w Centrum Aktywności Lokalnej.

Władze Ostrowa zwracają uwagę, że mamy do czynienia z wyjątkowo silną, trzecią falą epidemii więc zabezpiecza także inne lokalizacje miejskie. Będą to wszystkie miejskie obiekty oświatowe – żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, ale także Ostrowskie Centrum Kultury, Arena Ostrów oraz Centrum Przesiadkowe. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma zdecydowała się zabezpieczyć: Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz pilotażowo jeden z miejskich autobusów. – Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne. To nowatorskie rozwiązanie zapewni ją nam nawet na 5 lat. Chcemy, by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie – dodaje prezydent Beata Klimek.

Zabezpieczanie miejsc folią zaczęło się w środę i ma potrwać do połowy maja tego roku. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ponad 380 tysięcy złotych. Kwota ta dotyczy żłobka miejskiego, przedszkoli, szkół podstawowych, Ostrowskiego Centrum Kultury, Areny Ostrów oraz Centrum Przesiadkowego. Pozostałe elementy miejskiej infrastruktury zdecydowała zabezpieczyć wyżej wspomniana lokalna firma.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

31 KOMENTARZE

  • 4
   18

   Ze strony produktu – “Po kilku miesiącach ultra trudnych i skomplikowanych testach we francuskim laboratorium UB’L3, badania pokazały wyraźne działanie przeciwko szczepom wirusa odpowiedzialnego za COVID-19. Tym samym folia PURE ZONE® jako jedyna obecnie folia na świecie posiada udowodnione skuteczne działanie przeciwko wirusowi SARS Cov-2”.

  • 23
   1

   Jony srebra uszkadzają komórki bakterii i grzybów. Przecież wirus nie składa się z komórek to jakim cudem to na nie działa?

  • 24
   2

   przecież wystarczy dezynfekcja przy wejściu ale to mają wszystkie urzędy i nie byłoby się czym pochwalić. Zamiast płynu za 20PLN to wydają 400 000 na zabawki. Hallo doktora tu potrzeba

 1. 41
  3

  Zapytałbym czyim „pociotkiem” lub znajomym jest właściciel firmy. Z moich informacji wynika, że Starostwo Powiatowe zostało oklejone ta folia w marcu zeszłego roku, nie powstrzymało to wirusa ( oby ograniczyło ) były to jednak wydane pieniądze czysto. Teraz niestety śmierdzi to z daleka z tego co wiem. Dziennikarze do roboty zróbcie jakieś śledztwo to też wasze pieniądze. Mamy rok pandemii spokojnie można to było przetargiem zrobić. O działaniu bądź nie działaniu foli niech wypowiedzą się specjaliści.

  • 33
   1

   Pewnie to jakaś znana, ostrowska dynastia wykasuje podatników na miliony…..
   Kary dla was nie ma…..

  • 4
   1

   “Tymoteusz, syn Beaty Szydło zmienił nazwisko. Były ksiądz według informacji “OKO.press” pracuje w ERG Bieruń Folie jako przedstawiciel handlowy…

 2. 36
  3

  HAHHAHHAHAHAHAHAHAH AHHHAHAHAHAHAH HAHAHAHAHAHAH AHAHAAA, przepraszam, no nie mogę… Folijka ma ochronić przed wirusem. Tego by Bareja nie wymyślił. Mam nadzieję, ze przyjazny ostrów sfinansuje to ze swojego budżetu, a nie z pieniędzy podatników.

 3. 33
  3

  Ostrów – miasto cudów. W urzędzie zwierzaki, wszystko ofoliowane. Niedługo będą w Polsce opowiadać o nas kawały jak o Wąchocku.

  • 20
   1

   Spokojnie jeśli wierzy w skuteczność a na tyle na ile Ją znam to może wierzyć. To z twoich podatków ofoliują jej co najmniej złote klamki w prywatnej rezydencji.

 4. 26
  1

  Ciekawe czy nasze śmierdzące śmietnisko przerobi taką ilość zużytej beznadziejnej folii. Dla Pani Prezydent liczy się tylko jej promocja!!! My wszyscy się na to składamy. Smutne to jak cholera!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick