DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Florka na straży bezpieczeństwa. Straż pożarna edukuje najmłodszych

Pod jaki numer trzeba zadzwonić, gdy zobaczy się pożar lub duże zadymienie? Jak zachować się podczas ewakuacji, np. w przedszkolu? I co na temat bezpieczeństwa ma do powiedzenia… żyrafa? To wiedza, którą trzeba powtarzać, by na stałe przyswoić. Z takiego założenia wyszli strażacy z ostrowskiej jednostki powiatowej i postanowili uczyć dzieci zasad zachowania w trudnych sytuacjach. A wszystko to dzięki dwuodcinkowemu programowi pt. „Florka na straży bezpieczeństwa”.

Tytułowa Florka to animowana żyrafa, która zostałą wykreowana przez Lenę Wolską z ostrowskiego przedszkola nr 7 w ramach konkursu zorganizowanego przez Przedszkole „Jarzębinka” i Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały stworzyć postać – bohatera, który miał stać na straży bezpieczeństwa. I właśnie żyrafa jest takim strażackim bohaterem, który  w przyjazny sposób tłumaczy najmłodszym, jak zachować się, kiedy widzą lub uczestniczą w niebezpiecznym zdarzaniu. W pierwszym odcinku programu edukacyjnego najmłodsi nauczą się, co zrobić w razie pożaru, jak zachować się podczas ewakuacji i w jaki sposób skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Premiera programu „Florka na straży bezpieczeństwa” w czwartek 14 września o godzinie 19.50 na antenie Telewizji Proart.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz