DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Firma Techland w rękach zagranicznej firmy. Do kogo trafiła większość udziałów?

Firma Techland jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, polskich firm na rynku gier komputerowych. Swoją siedzibę ma m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, a jej właściciel, ostrowianin znajdował się w pierwszej piątce najbogatszych Polaków wg. listy magazynu Forbes. Okazuje się, że spółka oddała większość udziałów zagranicznej firmie. Prezes Paweł Marchewka poinformował o tym w oficjalnym komunikacie.

Firma Techland została założona w 1991 roku przez Pawła Marchewkę, który pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego i na początku skupiała się na tłumaczeniu zagranicznych programów i wydawaniu ich na polskim rynku. Dwa lata później rozpoczęto prace nad własnym oprogramowaniem, a także gier komputerowych.

Założyciele firmy osiągnęli olbrzymi sukces, a ich marka rozpoznawana jest na całym świecie. Paweł Marchewka pięć miesięcy temu znalazł się w pierwszej piątce najbogatszych Polaków wg. listy magazynu Forbes.

CZYTAJ: Krotoszynianin na podium listy najbogatszych Polaków. Ostrowianin w pierwszej piątce

Marchewka poinformował, że zdecydowano o przekazaniu większości udziałów firmie Tencent, która pochodzi z Chin. To międzynarodowa korporacja technologiczna i inwestycyjno-holdingowa. Działalność skupia się na nowoczesnych technologiach i Internecie. O decyzji poinformowano w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie spółki Techland:

Drodzy Gracze,

Chcę podzielić się z Wami czymś niezwykle ekscytującym, co otworzy nowy rozdział w historii Techlandu.

Już od ponad 30 lat Techland stanowi ogromną część mojego życia – jest czymś, co naprawdę cenię i uwielbiam.

Techland to nasze gry i wspaniały zespół, który je tworzy, ale także Wy, którzy w nie gracie. To wszystko robimy dla Was.

Kiedy myślę o przyszłości Techlandu, chcę dążyć do zdobycia wszystkiego co najlepsze dla naszych gier, zespołu – i dla Was. I chociaż jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy jako niezależne studio, myślę, że najlepsze jeszcze przed nami.

Naszym marzeniem jest przekształcenie Dying Light w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online.

Nasza gra RPG akcji osadzona w otwartym świecie fantastycznym nabiera kształtów i zaczyna wyglądać naprawdę wyjątkowo. Mamy zamiar zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby nasza pierwsza nowa marka od prawie dekady sprostała Waszym oczekiwaniom.

Czy te marzenia mogą się spełnić? Oczywiście, że tak. Natomiast zdaliśmy sobie sprawę, że te największe, najśmielsze sny mogą stać się rzeczywistością tylko przy współpracy z bratnimi duszami i silnymi partnerami, którzy mają wspólny zamysł, pasję i gotowość do poparcia ich swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Dzisiaj z radością ogłaszam współpracę z Tencent, firmą, która stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Techland.

Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny – jednocześnie szanując ich metody działania.

Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia.

Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłość – i że mogę się tym podzielić z Wami.

Dziękuję Wam za towarzyszenie nam w tej drodze, za granie w nasze gry i bycie nieskończonym źródłem inspiracji i pozytywnej energii, które nakręcają nas do dalszego działania. Najlepsze wspomnienia są jeszcze przed nami!

Paweł

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz