Finał Okręgowego Pucharu Polski bez kibiców Jaroty!

2
Do władz Jaroty Jarocin wpłynęło w piątek orzeczenie dyscyplinarne z Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciele tej instytucji zdecydowali, że finał Okręgowego Pucharu Polski między KKS-em Kalisz a Jarotą odbędą się bez kibiców tej drugiej drużyny.

To pokłosie m.in. ostatnich wybryków sympatyków JKS-u, którzy w dwóch wyjazdowych spotkaniach tej wiosny (ćwierćfinał OPP z Piastem Kobylin oraz ligowy mecz z KKS-em Kalisz) odpalili race, zainicjowali bijatykę i próbowali sforsować ogrodzenie trybuny, aby wedrzeć się na stadion w Kaliszu. Uszkodzili też tartan, który w kilku miejscach został wypalony racami.

W piśmie kaliskiego OZPN-u czytamy: Na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2019 roku, po rozpatrzeniu wniosku Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i przeanalizowaniu sytuacji ekscesów wywołanych przez kibiców klubu Jarota Jarocin w poprzednich rozgrywkach, podjął decyzję w oparciu o Art. 31 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN o rozegraniu meczu piłkarskiego w dniu 24 kwietnia bez udziału zorganizowanej grupy kibiców klubu Jaroty Jarocin. Niniejszy zakaz dotyczy tylko tego jednego meczu i otrzymuje rygor natychmiastowego, bezwzględnego wykonania oraz nie podlega odwołaniu”.

Przedstawiciele klubu są zaskoczeni otrzymanym dokumentem. Jak piszą na oficjalnej stronie jarota.com, nie otrzymali żadnej wiadomości o zaplanowanym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny, które dotyczyło sprawy związane z Jarotą. „Pragniemy również zaznaczyć, iż w poprzednich rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski spotkanie z udziałem naszego klubu i KKS-u Kalisz odbyło się w Jarocinie bez ekscesów wywołanych przez kibiców”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick