DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Filmoteka w „czwartym” i wywiad ze znanym reżyserem

Do Gdyni pojechało sześcioro uczniów pierwszej klasy humanistyczno-filmowej w ostrowskim „czwartym” wraz z nauczycielką. Na festiwalu byli dwa dni – 19 i 20 września. Dla każdego z uczestników wyjazdu była to wspaniała przygoda, podczas której z bliska mogli zajrzeć za kulisy jednego z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych. – To święto polskiego kina, które skupia najważniejszych twórców filmowych. Dla nas wyjazd był wspaniałą inspiracją – mówi Urszula Rychlik-Kościelna, nauczycielka języka polskiego w IV LO.

Uczniowie na festiwalu brali udział m.in. w wykładach dotyczących rynku filmowego, warsztatach, uczyli się pracy z kamerą i przeprowadzania wywiadów. Dla wielu z nich dużym przeżyciem było spotkanie aktorów, których znali wcześniej tylko ze srebrnego ekranu. Jedna z uczestniczek w ramach wyjazdu miała też okazję przeprowadzić wywiad z wybitnym reżyserem Lechem Majewskim, autorem takich obrazów jak chociażby „Dolina bogów” czy „Młyn i krzyż”.

Uczniowie na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wyjechali w ramach „Filmoteki Szkolnej”. Nie bez powodu. Ostrowskie „czwarte” od tego roku szkolnego przystąpiło do uczestnictwa w tym projekcie. Teraz przed uczniami z profilu filmowo-humanistycznego w IV LO dużo wyzwań. Po festiwalu kilkoro z nich napisało już szkice własnych etiud filmowych. Ich nauczycielka natomiast chce zapraszać do szkoły filmoznawców, uruchomić Dyskusyjny Klub Filmowy, a także przygotować uczniów do olimpiady z wiedzy o filmie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz