DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Festiwal zderzeń podczas DMPJ w Ostrowie

Ostrowska młodzież rywalizowała we wtorek i w środę w Zielonej Górze w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żużlowcy pierwszego dnia zawodów zajęli trzecie miejsce z 29 punktami, tuż za plecami zespołu Francepol Falubaz Zielona Góra, który był drugi oraz ze stratą 10 oczek do triumfującego Motoru Lublin. Drugiego dnia rywalizacji Jakub Krawczyk, Jakub Poczta, Kacper Grzelak i Sebastian Szostak wywalczyli 32 punkty, co dało drugie miejsce. Ulegli tylko Motorowi Lublin, który miał pięć oczek więcej.

W tym samym czasie na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim rywalizowały w DMPJ cztery inne zespoły: Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Grupa Polmotor Stal Gorzów, Lokomotiv Jauniba Daugavpils i WTS Sparta Wrocław. Szybko ze stawki odpadli żużlowcy z Bydgoszczy, którzy punktowali najsłabiej. Następnie zaczęli odstawać od reszty zawodnicy z Wrocławia. Ostatecznie zwycięzcą zostali juniorzy Lokomotivu Daugavpils (38 punktów) przed Stalą Gorzów (32 punkty).

Zespół z Łotwy, który był gospodarzem tego etapu rywalizacji, docenił klasę rywali. Francis Gusts, jeden z najlepiej punktujących w zespole Lokomotivu powiedział, że nie była to łatwa przeprawa. – Uczymy się, jak jeździć, uczymy się tego toru. Myślę, że nie zawsze mamy wystarczająco energii do rywalizacji. To były trudne dwa dni. We wtorek świeciło słońce i zabrało nam to sporo tej energii właśnie – podkreślił po wyścigu.

Najlepiej punktującym był Przemysław Liszka ze Sparty Wrocław, który w pojedynkę zdobył tyle samo punktów (16), co cała drużyna Polonii Bydgoszcz. Mimo tak dobrego występu, jego zespół zajął trzecie miejsce. Najmniej doświadczeni żużlowcy mieli problemy z pokonywaniem łuków. Nie brakowało zatem upadków. Najgroźniejszy miał miejsce podczas 13. biegu, kiedy najpierw w bandę wjechał Bartosz Głogowski z Polonii, a za nim w tym samym miejscu zatrzymali się Michał Curzytek (Sparta) i Wiktor Jasiński (Stal). Dwaj ostatni wycofali się z dalszej części rywalizacji.

Ostatecznie to właśnie Lokomotiv wygrał zawody na ostrowskim torze.

13 i 14 lipca na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zostaną rozegrane dwie ostatnie rundy rywalizacji. Przed tymi startami Arged Malesa i Motor Lublin mają po 18 punktów, a Falubaz Zielona Góra – 15.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz