Festiwal trójek w Ostrowie. Nerwy Igora Milicicia [WIDEO]

Ostrowianie bardzo dobrze rozpoczęli mecz, grając na bardzo wysokiej intensywności oraz bardzo dobrej skuteczności w rzutach dystansowych. Osiem celnych rzutów zza łuku pozwoliło uzyskać bezpieczną przewagę. Na uwagę zasługuje także bardzo mała ilość strat (6 w całym meczu, pierwsza pod koniec drugiej kwarty).

W drugiej połowie wróciły demony i mistrzowie Polski mimo prowadzenia różnicą 19 punktów, znów doprowadzili do nerwowej końcówki, w której znów ciężar na swoje barki wziął James Florence. Kolejne dobre spotkanie rozegrał Trey Drechsel, autor 18 punktów, sześciu zbiórek i trzech asyst.

Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają w niedzielę w Radomiu, natomiast później nastąpi dwutygodniowa przerwa na zgrupowanie reprezentacji Polski. Trener Milicić liczy, że w grudniu do gry wróci już Damian Kulig.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Zastal BC Zielona Góra 105:98 (34:23, 22:30, 29:18, 20:27)

Arged BM Stal: James Florence 22, Trey Drechsel 18, Kobi Simmons 15, James Palmer Jr. 15, Denzel Andersson 14, Michael Young 13, Jarosław Mokros 5, Igor Wadowski 3.

Enea Zastal BC: Tony Meier 18, Jarosław Zyskowski 17, David Brembly 16, Dragan Apić 16, Branden Frazier 13, Nemanja Nenadić 12, Przemysław Żołnierewicz 3, Devoe Joseph 3.