Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Na festiwalu zobaczymy 13 wyselekcjonowanych specjalnie filmów, w tym konkursowe. Będą one brały udział, a dokładnie muzyka do nich skomponowana, w konkursie Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. O tym, kto otrzyma nagrodę, zadecyduje jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Kinga Dębska, Radzimir Dębski, Tomasz Lach, Paweł Mykietyn i Jan Kanty Pawluśkiewicz. Zwycięzcę poznamy podczas gali finałowej festiwalu.
Festiwal jednak to nie tylko filmy, ale i spotkania z twórcami kina. W sumie na festiwalowe wydarzenia do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ok. 40 gości. Z wieloma z nich publiczność spotka się po projekcjach filmów z ich udziałem. – Do Ostrowa zawitają wielkie nazwiska ze świata kompozytorskiego, reżyserskiego, aktorskiego. Będzie z nami Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Jan AP Kaczmarek, Krzysztof Majchrzak i wielu, wielu innych. Każdy dzień z pewnością przysporzy wielu spotkań i emocji przy okazji spotkań kultury i sztuki – mówi wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski.
Festiwal to nie tylko film i goście ze świata kina, ale też muzyka. Przecież patronem wydarzenia jest Krzysztof Komeda, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził lata młodości. Na festiwalu więc usłyszymy także wyśmienite koncerty. W dniu otwarcia Grand Prix Komeda na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury usłyszymy projekt „Barokowa suita Komedowa” w wykonaniu Krzysztof Majchrzak Quartet. Muzyka Komedy rozbrzmi także na gali finałowej. – Finałowy koncert to także nie lada gratka. Jan Młynarski pochylił się nad tzw. domowym śpiewnikiem Komedy, czyli tekstami swojego ojca i Agnieszki Osieckiej, które pisane były do muzyki Komedy. Wraz z kwartetem przearanżowali to na modłę jazzową i całość wykonają premierowo u nas, dodatkowo z towarzyszeniem świetnych wokalistów i muzyków – mówi Sebastian Ceglarek z Ostrowskiego Centrum Kultury.
Na festiwalu usłyszymy także muzykę Krzysztofa Komedy zawartą w filmie, za sprawą obrazu „Ubranie prawie nowe” w reż W. Haupe z 1963 r. Kolejny akcent muzyczny to koncert EABS, ponadto na festiwalu będą mieć miejsce: spotkania autorskie i pokazy specjalne.
A to wszystko w dniach od 22 do 28 sierpnia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ostrowskie Centrum Kultury.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz