DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Festiwal debiutantów", czyli co zobaczymy na Grand Prix Komeda 2022? [WIDEO]

Dziś podczas specjalnej konferencji prasowej Sebastian Górski – wiceprezydent Ostrowa, Maria Szeląg – dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury oraz Łukasz Maciejewski – dyrektor artystyczny festiwalu zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące 11. edycji festiwalu Grand Prix Komeda. Festiwal, który każdego roku wyłania i nagradza najlepszego kompozytora muzyki filmowej w tym roku wkracza w drugą dekadę swojej działalności. Przełom maja i czerwca to projekcje filmów konkursowych i wiele wydarzeń towarzyszących. – Wybraliśmy siedem filmów konkursowych i wszystkie to debiuty. To pierwsza w historii taka sytuacja. Zapewniam państwa, że każda z tych propozycji warta będzie uwagi wymagających widzów – zapewnił dziś dyrektor artystyczny Łukasz Maciejewski. Dodał, że jeden z filmów zostanie wyświetlony z auto deskrypcją. Kompozytorzy filmowi będą „walczyć” o nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych.

Przyjęło się, że festiwal otwiera spotkanie z wyjątkową postacią polskiego kina. W latach poprzednich byli to choćby Ewa Wiśniewska czy Andrzej Grabowski. Pod koniec maja festiwal zainauguruje spotkanie otwarte z Januszem Gajosem, sześciokrotnym laureatem prestiżowej filmowej nagrody „Orły” oraz nagród przyznawanych przez jury festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Organizatorzy ostrowskiego festiwalu filmowego zamierzają stopniowo informować o zaplanowanych atrakcjach związanych z promowaniem muzyki filmowej. W załączeniu materiał, z którego dowiemy się jakie filmy zobaczymy na ekranie OCK-u w maju i czerwcu oraz jaki koncert finałowy zaplanowano. W jutrzejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart więcej szczegółów na ten temat.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz