Ferie w Mediatece. Co można tam robić?

0
Fot. fanpage Mediateki
"Będzie się działo" - zapowiada Bogna Skrzypczak-Walkowiak, kierownik Mediateki w Ostrowie Wielkopolskim. Od poniedziałku ruszają ferie zimowe, a wraz z nimi specjalny program zajęć dla wszystkich zainteresowanych spędzeniem czasu w tej placówce.

Atrakcje przygotowano zarówno dla dzieci, jak i dorosłych nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale także z okolicznych gmin. – Odbędą się u nas półkolonie dla grup m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 5, dzieci z Odolanowa oraz Wierzbna. Przyjdą także przedszkolaki, dzieci ze szpitala, a nawet mali czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach – wymienia Bogna Skrzypczak-Walkowiak, kierownik Mediateki.

W ofercie będą m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne, filmowe oraz warsztaty poświęcone budowie robotów, jednak największe zainteresowanie może wzbudzić wystawa klocków Lego, którą przygotuje Tomasz Papierski (niedawny gość programu świątecznego Telewizji Proart). – Zapraszamy we wtorek i środę (15 i 16 stycznia), ale prosimy o wcześniejsze zapisanie się, żeby każdy mógł skorzystać z klocków. Nasza oferta będzie jednak znacznie szersza niż wystawa klocków Lego. Będą odbywały się zajęcia z programowania, LittleBits, nagrania w Studiu Komeda i zajęcia poświęcone relaksacyjnym funkcjom bajki. Nie zabraknie też warsztatów plastycznych – podkreśla kierownik placówki.

Mediateka otwiera się też na obcokrajowców, którzy od stycznia będą mogli porozmawiać o codziennych sprawach. – To może pomóc wielu osobom na przykład z Ukrainy, które chciałby na stałe zamieszkać w Ostrowie. Nie są to żadne kursy językowe tylko pomoc w oswojeniu się z codzienną polszczyzną. Nie będzie to też akcja, która zakończy się wraz z feriami. Chcemy, aby trwałą długoterminowo, a jej inauguracja nastąpi w najbliższą sobotę – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick