DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ferie na półmetku. Co ciekawego można robić w Ostrzeszowie?

Mija pierwsza połowa zimowych ferii. Dla tych, którzy nie wiedzą, co robić w Ostrzeszowie – podpowiadamy.

Ferie zimowe są już na półmetku. Wielu uczniów może spędzać je w mieście. Ostrzeszowskie instytucje kultury przedstawiają swoją ofertę zajęć, podczas których można zabić nudę. – 20 lutego będzie można poćwiczyć swoje pokłady cierpliwości. Będzie haft diamentowy. To już funkcjonuje od jakiegoś czasu i można kupić zestawy do układania całych obrazów. Uczestnicy naszych zajęć zrobią podkładki pod kubek, które będą miały zimowy motyw – mówi Mirosława Rzepecka, dyrektor Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie. Zajęcia dla dzieci od 10 lat będą trwały od 10.00 do 12.30.

Kolejna propozycja to spotkanie „Gajowe opowieści” z przedstawicielami Nadleśnictwa Przedborów i Katją Demską. – Dowiemy się, co w ostrzeszowskich lasach szumi i piszczy. To spotkanie odbędzie się 22 lutego o godzinie 10.00 – dodaje Rzepecka.

Swoje propozycje ma także Ostrzeszowskie Centrum Kultury. – 21 lutego będzie bardziej wirtualnie, bo mamy turniej w Fifę, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tego mamy wirtualną strzelnicę i turniej gier w technologii VR – mówi Michał Szmaj, dyrektor placówki.

Ciekawie można spędzić czas także w Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie. Tam można pograć w planszówki, które wróciły do łask. – We wtorki, środy i czwartki od 10.00 do 12.00 będziemy mieli zajęcia, które są dedykowane młodszym dzieciom od 5 do 10 lat. Będą to zajęcia literacko-artystyczne, w których przemycimy trochę literatury i różnych ciekawych opowieści – informuje Anna Łuszczak.

Szczegółowe programy oraz informacje znajdziecie na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych kulturalnych miejscówek na mapie Ostrzeszowa.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz