Fatalny występ. ,,Stalowcy" bezradni w Dąbrowie Górniczej

Do tej pory ostrowski zespół bardzo dobrze radził sobie w meczach z MKS-em, ale przecież każda seria ma kiedyś swój koniec. Po dziewięciu kolejnych sukcesach ,,Stalówki”, teraz ze zwycięstwa cieszyli się koszykarze MKS-u.

Po I kwarcie ostrowianie jeszcze nieznacznie prowadzili 26:25, ale katastrofa nastąpiła w drugich dziesięciu minutach. Wtedy wydarzenia na parkiecie zdominowali koszykarze prowadzeni przez trenera Jacka Winnickiego. Ostrowianie tymczasem grali fatalnie w każdym elemencie. W efekcie II kwarta zakończyła się pogromem. MKS wygrał w tej części meczu 34:14! Tym samym do przerwy gospodarze prowadzili okazale, różnicą 19 punktów – 59:40.

W II połowie ostrowianie próbowali odmienić losy tego spotkania, ale to nie było możliwe. MKS kontrolował wydarzenia na parkiecie. Wczoraj koszykarze Jacka Winnickiego prowadzili przez 37 minut, ostrowianie przez niewiele ponad minutę. MKS, jak najbardziej zasłużenie wygrał 94:82. Dla ,,Stalówki” to pierwsze ligowe niepowodzenie w tym sezonie. Czwartkowa porażka jest zimnym prysznicem dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Styl gry BM Slam Stal pozostawia bowiem wiele do życzenia.