Fałszywy policjant dzwoni do mieszkańców Ostrowa! Funkcjonariusze ostrzegają!

0
Policja w Ostrowie Wielkopolskim informuje i ostrzega, że do mieszkańców miasta dzwonią oszuści, który podszywają się pod funkcjonariusza policji oraz ABW! Proszą oni o pomoc w specjalnej, policyjnej akcji. W ten sposób można stracić swoje oszczędności!

Apel o ostrożność kierowany do mieszkańców Ostrowa pojawił się w mediach społecznościowych lokalnej policji. „Nieznane osoby proszą o informacje o posiadanych oszczędnościach i proszą o pomoc w specjalnej policyjnej akcji. Polecają też zadzwonić na nr alarmowy 997, by sprawdzić ich tożsamość, jednocześnie proszą, by się nie rozłączać. Zatem pokrzywdzony – wybierając nr 997 lub 112 na klawiaturze – nie kończy poprzedniej rozmowy” – czytamy.

Mundurowi przypominają, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie proszą o przelanie ich na inne konto, nie proszą o wypłatę z banku czy na poczcie, nie każą zostawiać pieniędzy w określonym miejscu, nie chcą, by przekazywać je nieznanej osobie! „Każda tego typu rozmowa telefoniczna powinna być natychmiast przerwana. Nie kontynuuj jej, nie odpowiadaj na pytania, rozłącz się!” – apelują.

Przekażmy tę informację najbliższym, a zwłaszcza starszym osobom, które są łatwym celem dla oszustów! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast zgłosić ostrowskiej policji!
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick