Fałszywe prawo jazdy zdobył w Ukrainie. Wpadł przez nadmierną prędkość

1
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Obywatelowi Ukrainy grozi do pięciu lat więzienia za posiadanie fałszywego prawa jazdy. W ręce policjantów wpadł, bo przekroczył prędkość. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu pleszewskiego. Kolejnego pirata drogowego zatrzymano w powiecie ostrowskim. Kierowca stracił dokument na trzy miesiące oraz słono zapłacił.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Karsy w powiecie pleszewskim. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Iveco, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. – Za kierownicą siedział 22-letni obywatel Ukrainy. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że to nie jedyne przewinienie tego kierowcy. Mężczyzna posiadał podrobione prawo jazdy. Przyznał się, że dokument zakupił rok temu w Ukrainie – mówi asp. sztab. Monika Kołaska z KPP w Pleszewie.

Teraz 22-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. Odpowie za przekroczenie prędkości oraz za posługiwanie się fałszywym dokumentem.

Pirata drogowego zatrzymano także w powiecie ostrowskim. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. – Policjanci pełniący służbę na drodze nieoznakowanym radiowozem dokonali pomiaru prędkości kierującego samochodem marki Renault Trafic. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116km/h – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych. Utracił także prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick