DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Fałszywe prawo jazdy zdobył w Ukrainie. Wpadł przez nadmierną prędkość

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Karsy w powiecie pleszewskim. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Iveco, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 122 km/h. – Za kierownicą siedział 22-letni obywatel Ukrainy. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że to nie jedyne przewinienie tego kierowcy. Mężczyzna posiadał podrobione prawo jazdy. Przyznał się, że dokument zakupił rok temu w Ukrainie – mówi asp. sztab. Monika Kołaska z KPP w Pleszewie.

Teraz 22-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. Odpowie za przekroczenie prędkości oraz za posługiwanie się fałszywym dokumentem.

Pirata drogowego zatrzymano także w powiecie ostrowskim. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. – Policjanci pełniący służbę na drodze nieoznakowanym radiowozem dokonali pomiaru prędkości kierującego samochodem marki Renault Trafic. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116km/h – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś z KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych. Utracił także prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • O
    Ostrowianka

    sobota, 8 października, 2022

    Deportacja na Ukrainę i niech tam pokażą co potrafią przy obronie Ukrainy,a nie sponsorują Polacy takich Ukraińcòw.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz