Fałszowały certyfikaty szczepienne. Zostały aresztowane na trzy miesiące

10
Trzy pielęgniarki z Kalisza, które fałszowały zaświadczenia o szczepieniu przeciwko COVID-19, zostały aresztowane na trzy miesiące. Kobiety zostały przyłapane na gorącym uczynku w jednym z punktów szczepień. W piątek odbyło się posiedzenie aresztowe w tej sprawie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i kobiety trafiły za kratki.

O procederze informowaliśmy w czwartek na łamach portalu wlkp24.info. Trzy pielęgniarki zostały zatrzymane przez policję w związku z fałszowaniem zaświadczeń szczepiennych przeciwko COVID-19. Kobiety w zamian za gotówkę miały wystawiać dokument bez podania szczepionki, a sam preparat niszczyły. Kobiety wzięły udział w posiedzeniu aresztowym. Prokuratura wniosła do sądu o areszt dla wszystkich zatrzymanych. – Sąd przychylił się do wniosku i kobiety najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pielęgniarki miały wystawić ponad 100 fałszywych zaświadczeń. Grozi im za to kara do ośmiu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Chwała się ze mamy 20 mln zaszczepionych pytanie ilu faktycznie jest bo takie sytuacje nie tylko są w Kaliszu….Ci co mają te fikcyjne certyfikaty tez powinni iść siedzieć….

  2. A do tego coś tu śmierdzi … bo Pani nie przyznają się do winy i mówi że ona ze szczepieniami i tym całym systemem miała tyle samo wspólnego co Kaczynski z kobitkami …czyli nic 😂

  3. Czego to ludzie dla pieniędzy nie zrobią… Z drugiej zaś strony Polska to biedny kraj i człowiek musi kombinować na prawo i lewo żeby mieć nieco więcej od życia niż ciepłą wodę w kranie.

    • Jak mają mało to niech dorobia np.sprzataniem u zamozniejszych ludzi,opieka nad dziećmi lub starszymi osobami.Wszak żadna praca nie hańbi .

  4. do Bartek . Głupoty totalne piszesz. Uciekaj lepiej na 8 dawkę i zabierz psa, lub kota jeśli masz. Ponoć gdzieś na świecie już zwierzęta szczepili

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick