Ewa Rosiak, czyli najwybitniejsza lekkoatletka w historii Ostrowa Wielkopolskiego

1
- Największym profitem mojej kariery jest to, jakim jestem teraz człowiekiem. Sport mnie zahartował i przygotował do życia. Jestem pewna siebie i wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli założę sobie jakiś cel, to wiem, że mogę go osiągnąć - mówi Ewa Rosiak, która po dziesięciu latach występów w barwach ostrowskiej Stali postanowiła zakończyć swoją przygodę z lekkoatletyką.

Swoją przygodę z lekkoatletyką Ewa Rosiak rozpoczęła w 2007 roku. To właśnie wtedy pojawiła się w ostrowskiej Stali. To był efekt jej dobrych występów w zawodach szkolnych, które obserwował Michał Walczak. Przez dziesięć lat, do 2017 roku, Ewa Rosiak zdobyła osiem medali mistrzostw Polski, w tym aż pięć w gronie seniorów. Wszystkie w jej koronnej konkurencji, czyli skoku w dal. Te znakomite osiągnięcia powodują, że Ewa Rosiak jest najlepszą lekkoatletką w historii Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostatni medal w kolorze srebra wywalczyła w 2017 roku w Białymstoku. Wtedy właśnie stoczyła porywającą walkę z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, finalistką mistrzostw świata i uczestniczką Igrzysk Olimpijskich Anną Jagaciak-Michalską. Współpraca z Ewą była czystą i zarazem wielką przyjemnością –mówi jej wieloletni trener Marek Walczak.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick