DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ewa Matecka z mandatem senatora. Zdecydowali mieszkańcy miast

Ewa Matecka pokonała Łukasza Mikołajczyka w walce o fotel senatora. To druga wygrana ostrowianki. O jej zwycięstwie zdecydowały głosy mieszkańców miast w okręgu 95.

Ostatecznie Ewa Matecka zdobyła 84 325 głosów, co dało jej blisko 45% poparcia. O zwycięstwie poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Senator podziękowała także za wsparcie: „Każda forma podziękowania w takiej chwili wydaje się banalna i niewystarczająca. Otrzymywałam od Państwa tyle dobrej energii, sympatii i spontanicznej życzliwości. Nie sposób tej atmosfery opisać czy odwdzięczyć się za nią. To Państwo byliście moją motywacją do działania przez minione cztery lata i zaufaliście mi ponownie. Wierzę, że w tym porozumieniu dokonamy wspólnie jeszcze wiele dobrego. Dziękuję również moim rywalom, Pani Manueli, Panu Łukaszowi i Panu Piotrowi za spokojną kampanię, w której pokazaliśmy, że można toczyć spór bez nienawiści czy nawet wzajemnej niechęci. Życzę Państwu powodzenia w dalszej publicznej działalności, gdyż wierzę, że nie zamierzacie jej zaprzestać” – napisała Matecka.

Łukasz Mikołajczyk zajął drugie miejsce, zdobywając 70 180 głosów, czyli niespełna 37% poparcia. To druga przegrana kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyścigu do Senatu. Pierwszą porażkę poniósł cztery lata temu: „Dziękuję za każdy głos, za każde spotkanie, za każdą rozmowę, za ogromne wsparcie. Mimo tak wielkiego poparcia, które od wszystkich Państwa otrzymałem, niestety nie udało mi się zdobyć mandatu senatora. Tak to już jest, że w życiu nie zawsze się wygrywa. Wiem coś o tym i z pokorą przyjmuję ten wynik. Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach, zaangażowanie społeczne było ogromne. Gratuluję moim bezpośrednim kontrkandydatom z Koalicji Obywatelskiej, Bezpartyjnych Samorządowców i Konfederacji. Gratuluję Pani Ewie Mateckiej, która uzyskała najlepszy wynik i będzie reprezentowała nasz okręg w Senacie RP. Nie żegnam się, mówię jedynie do zobaczenia! Nadal z ludźmi i dla ludzi. Jeszcze raz – ogromnie dziękuję!” – napisał w mediach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę wyniki opublikowane przez Państwową Komisję Wyboczą, Łukasz Mikołajczyk był zwycięzcą na terenach wiejskich. Zwycięstwo Mateckiej dały głosy mieszkańców miast.

SPRAWDŹ, JAK DOKŁADNIE GŁOSOWALI MIESZKAŃCY MIAST i GMIN DO SENATU

Napisz do autora

Komentarze (14)
 • B
  Baa

  wtorek, 17 października, 2023

  Gdyby Pan Mikołajczyk startował jako bezpartyjny to wydaje mi się, że wygrałby bez problemu.

  Odpowiedz
  • R
   Ryś

   środa, 18 października, 2023

   Gdyby startował jako bezpartyjny byłby nikim.

   Odpowiedz
 • S
  Student

  wtorek, 17 października, 2023

  Szkoda, że Pan Mikołajczyk nie wygrał. W kampanii solidnie pracował i na debatach był zdecydowanie najlepszy! Wielka szkoda dla naszego regionu, że nie wygrał 🙁

  Odpowiedz
 • W
  Wybrorczyni

  wtorek, 17 października, 2023

  Pan Mikołajczyk powinien wygrać. To bardzo dobry kandydat, solidny i pracowity i dla regionu z pewnością zrobiłby o wiele więcej jako Senator niż ta kobieta.

  Odpowiedz
 • M
  Maciej

  wtorek, 17 października, 2023

  Brawo Ostrów i Kalisz, po dodaniu głosów z Ostrowa i Kalisza już było widać duża przewagę. Wieś niech się zastanowi co zrobiła w tych wyborach.

  Odpowiedz
 • W
  wyborca

  wtorek, 17 października, 2023

  Pan Mikołajczyk fakt jest wykształcony i uprzejmy, ale nie ma moralnego kręgosłupa. Niestety będąc senatorem często głosował za ustawami łamiącymi konstytucję . Dlatego nich wraca w to miejsce , które tak z panem Wojtyłą reklamował na plakatach, niby nie wyborczych ,czyli uczelnię. Choć ta uczelnia to trochę więcej nie tylko Wojtyła i Mikołajczyk

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  wtorek, 17 października, 2023

  Wielka szkoda, że nie wygrał Mikołajczyk. To facet, który działa i jest skuteczny. Poza tym sprawdził się w wielu rolach. Ostrów pewnie będzie żałował wyboru Mateckiej.

  Odpowiedz
 • S
  Sentyment

  wtorek, 17 października, 2023

  Gratulacje Pani Ewo! Znam i pamiętam jak bardzo zawsze była Pani zaangażowana.. bardzo się cieszę co do Łukasza . No cóż kiedyś uczył mnie informatyki w 4 Lo był super ale później stał się typowym graczem partyjnym, nie mieszkam już w kraju ponad dekadę ale co nie co wiem, i mimo wszystko gratuluję Pani Ewie

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 18 października, 2023

  Jak tam przekazane miliony złotych na budowę hali przy Kusocińskiego? Pan niedoszły senator coś o tym powie? Gdzie te jakże drobne pieniążki?

  Odpowiedz
 • N
  Nikt

  środa, 18 października, 2023

  Czy pan Mikołajczyk nie zauważył że nie ma poparcia w mieście po raz trzeci tylko z uporem maniaka startuje. Ma poparcie na wsi to może na sołtysa?

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  środa, 18 października, 2023

  Podnosił rękę za łamaniem konstytucji, niszczeniem niezależności sądów, za tym wszystkim, co teraz trzeba będzie naprawiać. To że umie gładko mówić, że jest świetny w PR nie oznacza, że powinien być parlamentarzystą. Powodzenia w dotychczasowej racy.

  Odpowiedz
 • S
  Staszek

  środa, 18 października, 2023

  Mikołajczyk powinien wygrać! Jest o niebo lepszy od Mateckiej!

  Odpowiedz
  • R
   Ryś

   czwartek, 19 października, 2023

   Chyba w wiernym służeniu partii i prezesowi.

   Odpowiedz
 • K
  kriselkrak

  czwartek, 19 października, 2023

  przy takim ustawieniu przez wspólną opozycję to chociaż startowałby mój burek też by wygrał

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz