Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej

15
Senator Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej. Taką informację potwierdził w piątek Marcin Bosacki, szef klubu senatorów Koalicji Obywatelskiej. Pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego polityk startowała z listy PO do Izby Wyższej, ale do tej pory nie była formalnie związana z tą partią. Właśnie zdecydowała się ubiegać o członkostwo w niej.

Ewa Matecka pierwszą kadencję jest politykiem i pracuje w Warszawie. Wcześniej była m.in. dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury i wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedzialną za kulturę i sport w poprzedniej kadencji prezydent Beaty Klimek, która – choć także formalnie niezwiązana z PO – popierała jej kandydaturę do Senatu RP.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku Matecka uzyskała 80 084 głosy. Pokonała w bezpośrednim starciu dotychczasowego senatora z Ostrowa Wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka (77 780 głosów), który został później wojewodą wielkopolskim. Dotychczasowa bezpartyjna senator pracuje w trzech komisjach:

 • Komisji Kultury i Środków Przekazu,
 • Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu,
 • Komisji Zdrowia.

„Cieszę się, że drużyna PO w Senacie się powiększyła. Ewo, witamy” – napisał na Twitterze Marcin Bosacki. „Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej. Wcześniej była bezpartyjną senator!” – skomentował Mariusz Witczak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  • Senator Matecka pasuje do PO jest tak samo mierna jak ta formacja. Latami siedziała przy prezydent Klimek nic nie mówiła teraz zmieniła barwy i też nic nie robi.

 1. Żałuję, że głosowałam na tą panią. Dla naszego regionu nic nie robi. Poprzedni senator pan Mikołajczyk intensywnie działał, pozyskiwał co chwilę dofinansowania i środki z Warszawy np. 2 mln z ministerstwa sportu na halę przy Kusocińskiego, nowe auta dla ostrowskie policji czy np. Środki na renowację aresztu śledczego w centrum miasta który jako tako teraz wygląda. Pani senator Matecka niestety siedzi w senacie jak emeryt na emeryturze, zero działania dla wyborców.

  • Poprzedni Pan senator miał za sobą partię rządzącą, a pani senator jest z opozycji, więc nic poza przeszkadzaniem przepychania ustaw nie zrobi. Niemniej kpiną jest zmieniać partie po wyborach. Zero szacunku dla wyborców, powinno to być zabronione.

  • Myślący inaczej, może powiesz do jakiej to partii należała pani Matecka, jeśli zarzucasz jej zmianę partii? Wg mojej wiedzy, pani senator do senatu szła jako osoba bezpartyjna, z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska. No to o jakiej zmianie partii mówisz, o myslacy bezobjawowo?

  • Jeśli ktoś jest bezpartyjny, a potem wstępuje do partii to ja tu widzę zmianę, jak ty nie to trudno.

 2. Senator Matecka to taka cicha woda szybko zapisała się do PO żeby caryca nie odebrała jej w najbliższych wyborach stołka w senacie.z rekomendacji PO. Widać wyrażenie jak caryca uśmiecha się w stronę PO która przez ostatnią kadencję posła jej w twarz a ona dziś mówi ze deszcz pada. Zero szacunku do siebie.

  • Też żałuje, że głosowałam na prezydent Klimek. Wojewoda Mikołajczyk pokazał w naszej Wielkopolsce rewelacyjny styl zarządzania. Warto podkreślić że przyszło mu rządzić w samych kryzysach zaczynając od ptasiej grypy przez afrykański pomór świń, a kończąc na Covid 19. Wojewoda Mikołajczyk pokazał, że jest świetnym menedżerem szkoda, że nie jest dziś prezydentem Ostrowa. Jeżeli wystartuje ponownie w wyborach na prezydenta Ostrowa ma mój głos.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick