Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej

15
Senator Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej. Taką informację potwierdził w piątek Marcin Bosacki, szef klubu senatorów Koalicji Obywatelskiej. Pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego polityk startowała z listy PO do Izby Wyższej, ale do tej pory nie była formalnie związana z tą partią. Właśnie zdecydowała się ubiegać o członkostwo w niej.

Ewa Matecka pierwszą kadencję jest politykiem i pracuje w Warszawie. Wcześniej była m.in. dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury i wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedzialną za kulturę i sport w poprzedniej kadencji prezydent Beaty Klimek, która – choć także formalnie niezwiązana z PO – popierała jej kandydaturę do Senatu RP.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku Matecka uzyskała 80 084 głosy. Pokonała w bezpośrednim starciu dotychczasowego senatora z Ostrowa Wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka (77 780 głosów), który został później wojewodą wielkopolskim. Dotychczasowa bezpartyjna senator pracuje w trzech komisjach:

 • Komisji Kultury i Środków Przekazu,
 • Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu,
 • Komisji Zdrowia.

„Cieszę się, że drużyna PO w Senacie się powiększyła. Ewo, witamy” – napisał na Twitterze Marcin Bosacki. „Ewa Matecka dołącza do Platformy Obywatelskiej. Wcześniej była bezpartyjną senator!” – skomentował Mariusz Witczak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  • 31
   4

   Senator Matecka pasuje do PO jest tak samo mierna jak ta formacja. Latami siedziała przy prezydent Klimek nic nie mówiła teraz zmieniła barwy i też nic nie robi.

 1. 50
  6

  Żałuję, że głosowałam na tą panią. Dla naszego regionu nic nie robi. Poprzedni senator pan Mikołajczyk intensywnie działał, pozyskiwał co chwilę dofinansowania i środki z Warszawy np. 2 mln z ministerstwa sportu na halę przy Kusocińskiego, nowe auta dla ostrowskie policji czy np. Środki na renowację aresztu śledczego w centrum miasta który jako tako teraz wygląda. Pani senator Matecka niestety siedzi w senacie jak emeryt na emeryturze, zero działania dla wyborców.

  • 29
   7

   Poprzedni Pan senator miał za sobą partię rządzącą, a pani senator jest z opozycji, więc nic poza przeszkadzaniem przepychania ustaw nie zrobi. Niemniej kpiną jest zmieniać partie po wyborach. Zero szacunku dla wyborców, powinno to być zabronione.

  • 1
   6

   Myślący inaczej, może powiesz do jakiej to partii należała pani Matecka, jeśli zarzucasz jej zmianę partii? Wg mojej wiedzy, pani senator do senatu szła jako osoba bezpartyjna, z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska. No to o jakiej zmianie partii mówisz, o myslacy bezobjawowo?

  • 1
   1

   Jeśli ktoś jest bezpartyjny, a potem wstępuje do partii to ja tu widzę zmianę, jak ty nie to trudno.

 2. 33
  4

  Senator Matecka to taka cicha woda szybko zapisała się do PO żeby caryca nie odebrała jej w najbliższych wyborach stołka w senacie.z rekomendacji PO. Widać wyrażenie jak caryca uśmiecha się w stronę PO która przez ostatnią kadencję posła jej w twarz a ona dziś mówi ze deszcz pada. Zero szacunku do siebie.

  • 3
   1

   Też żałuje, że głosowałam na prezydent Klimek. Wojewoda Mikołajczyk pokazał w naszej Wielkopolsce rewelacyjny styl zarządzania. Warto podkreślić że przyszło mu rządzić w samych kryzysach zaczynając od ptasiej grypy przez afrykański pomór świń, a kończąc na Covid 19. Wojewoda Mikołajczyk pokazał, że jest świetnym menedżerem szkoda, że nie jest dziś prezydentem Ostrowa. Jeżeli wystartuje ponownie w wyborach na prezydenta Ostrowa ma mój głos.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick