Eugeniusz Namysł z „ZAP-u” przestaje być dyrektorem. Ale szkoły nie opuszcza

5
Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim przechodzi na "dyrektorską emeryturę". Po 18 latach przestanie pełnić najważniejszą funkcję w szkole, ale z placówką, w której spędził sporą część życia nie zamierza się rozstawać.

Tylko do końca sierpnia Eugeniusz Namysł będzie pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Wraz z jego odejściem z tego stanowiska kończy się pewna epoka, która trwała 18 lat. Tyle czasu przewodził jednej z najważniejszych szkół w historii miasta, która wychowała pokolenia specjalistów w różnych dziedzinach. – Praca w szkole była moim marzeniem. Rozpocząłem ją po studiach i spełniłem je. Czy wszystko się udało? Na pewno nie – mówi dyrektor Namysł, który jednocześnie wie, jak wiele zdziałał piastując tę funkcję.

W czasie jego dyrektorowania wyremontowano basen, ocieplono szkołę, wyremontowano korytarze i wiele klas, które teraz zaskakują nowoczesnością. Sukcesem są nie tylko prace przeprowadzone przez te lata, ale także sukcesy osiągane przez uczniów i kadrę nauczycielską. – Ponad sto osób zostało laureatami i finalistami olimpiad. Wielu uczestniczyło w konkursach na szczeblu krajowym. Myślę, że to przejdzie do historii, ale będą pamiętać o tym, że byłem dyrektorem – żartuje Eugeniusz Namysł.

Wymierną liczbą pokazującą, jak bardzo popularna i ceniona jest ta szkoła, o której renomę dbał przez niemal dwie dekady dyrektor Namysł, to fakt, że w zakończonym niedawno naborze na rok szkolny 2020/2021 z powodu braku wolnych miejsc w placówce trzeba było odmówić przyjęcia 100 osobom. To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się ZST.

Teraz ciężar prowadzenia szkoły spadnie na Magdalenę Wojtasz, obecną zastępcę dyrektora, która przez ostatnie lata przyglądała się pracy swojego wielkiego poprzednika. Powierzono jej obowiązki na rok i już zapowiedziała, że jej zamysłem jest kontynuowanie pracy poprzedników. – Chciałabym, absolutnie nie szowinistycznie, ale osobowościowo zmienić sposób patrzenia na szkołę. Kontynuować to, co panowie robili przede mną i nieco kobiecym okiem spojrzeć na pewne drobiazgi i szczegóły – zapowiada.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jeżeli to ten Namysł który uczył mnie elektroniki i odpytywał z elektroniczną ruletką to pamiętam go jako świetnego i
    do tego bardzo sympatycznego nauczyciela, nie wiedziałem że był później dyrektorem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick