Elżbieta Grochowska i Zygmunt Banasiak wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

6
Elżbieta Grochowska i Zygmunt Banasiak zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego VIII kadencji. Grochowska uzyskała 12 głosów "za", a Banasiak - 16.

W październikowych wyborach startowała z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, ale kilka dni po nich, postanowiła zmienić przynależność i przystąpić do Beaty Klimek.

– To przedsiębiorca, działaczka społeczna i osiedlowa, przewodnicząca osiedla Zacisze-Zębców, bardzo zaangażowana w lokalne sprawę, autorka kilku zwycięskich projektów Budżetu obywatelskiego. Inicjatorka osiedlowych przedsięwzięć zarówno inwestycyjnych, jak i społecznych zrealizowanych wspólnie z mieszkańcami w ramach Inicjatywy Lokalnej. Nasz Klub Przyjazne miasto jest przekonany, że doświadczenie i praktyka w kierowaniu radą osiedla oraz bezpośredniej współpracy z osiedlowcami i mieszkańcami, predestynują radną do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział Jarosław Lisiecki, prosząc o poparcie jej kandydatury.

Jego prośba została wysłuchana, ponieważ 12 rajców zagłosowało „za”. Marzenna Podskarbi przekonała do siebie trzy osoby. Sześciu radnych było natomiast przeciwnych jej kandydaturze na stanowisko wiceprzewodniczącej rady.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Lisiecki nowym przewodniczącym Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. „Rada intelektualnie jest bardzo mocna”

Drugim przewodniczącym został Zygmunt Banasiak. Nie miał konkurenta. 16 radnych zagłosowało „za”, a sześciu było przeciwnych. – Zygmunt Banasiak to aktywny działacz społeczny i osiedlowy. Od lat przewodniczy miejskiej komisji mieszkaniowej, realizuje wiele wydarzeń miejskich i osiedlowych. Doświadczenie w kierowaniu radą osiedla, pozwala mu na pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta ostrowa wielkopolskiego – uzasadnił tę kandydaturę Lisiecki. – Nowi wiceprzewodniczący to pomost między radnymi a mieszkańcami osiedli – podsumował wybór Jarosław Lisiecki, przewodniczący rady – podsumował wybór przewodniczący.

Zobacz relację z sesji

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Już przed wyborem wiceprzewodniczących stawiałem na to że, ta pani sprzedała się za to stanowisko i jej wybór tylko to potwierdził.
    Zakładam też, że przez cala kadencję Rady nie zabierze głosu zbyt często.
    Co do prowadzenia sesji to da rade bo ktoś napisze scenariusz i wystarczy tylko przeczytać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick