DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Elektrykami w pleszewskim Przedsiębiorstwie Komunalnym!

Pleszew problem ze smogiem ma nie od dziś. W maju 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała ranking najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. W grupie 50 miast Pleszew znalazł się na 14 miejscu.

CZYTAJ: Pleszew jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie

Pleszew chce walczyć ze smogiem. Jednym z elementów są elektryczne samochody, które otrzymało Przedsiębiorstwo Komunalne. Trzy Renault Kangoo służyły jeden z flot pocztowych w Holandii. W Pleszewie będą służyć do odczytywania wodomierzy, kontrolowania przepompowni i ujęć wody, trzecim będzie jeździł kierownik Zakładu Usług Komunalnych i nadzorował prace związane z zielenią i porządkami. – Samochody elektryczne to przede wszystkim troska o środowisko, ale też mniejsze koszty eksploatacji  mówi prezes PK Grzegorz Knappe.

Każdy z kierowców „elektryka” będzie mógł parkować w mieście za darmo. A nowy nabytek Przedsiębiorstwa Komunalnego będzie można zobaczyć i przetestować już w sobotę, 26 października! Wszystko w ramach Dnia Elektrycznego, który potrwa w godzinach od 9.00 do 13.00 przy stacji diagnostycznej Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • J
  Jarociniak

  wtorek, 22 października, 2019

  Tylko pytanie czy Pleszew ma gniazdka do naładowania tego samochodu… Bo samochód musi być czymś ładowany z powietrza nie bedzie on działał…

  Odpowiedz
 • P
  Pol

  środa, 23 października, 2019

  Ale to nawet pasuje.
  Miasto w zanieczyszczeniu powietrza w niechlubnym rankingu wysoko…..a to przecież polskie zagłębie w produkcji kotłów CO????? A niby takie ekologiczne……

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz