Elektrykami w pleszewskim Przedsiębiorstwie Komunalnym!

3
Fot. pleszew.pl
Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie zakupiło trzy samochody elektryczne. Każdy z nich jest z tzw. "drugiej ręki", a na swoim koncie ma przejechane od 50 do 75 tysięcy kilometrów. To krok Gminy i Miasta Pleszewa, by być bardziej ekologicznym miastem i wyjść z niechlubnego rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej.

Pleszew problem ze smogiem ma nie od dziś. W maju 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała ranking najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. W grupie 50 miast Pleszew znalazł się na 14 miejscu.

CZYTAJ: Pleszew jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie

Pleszew chce walczyć ze smogiem. Jednym z elementów są elektryczne samochody, które otrzymało Przedsiębiorstwo Komunalne. Trzy Renault Kangoo służyły jeden z flot pocztowych w Holandii. W Pleszewie będą służyć do odczytywania wodomierzy, kontrolowania przepompowni i ujęć wody, trzecim będzie jeździł kierownik Zakładu Usług Komunalnych i nadzorował prace związane z zielenią i porządkami. – Samochody elektryczne to przede wszystkim troska o środowisko, ale też mniejsze koszty eksploatacji  mówi prezes PK Grzegorz Knappe.

Każdy z kierowców „elektryka” będzie mógł parkować w mieście za darmo. A nowy nabytek Przedsiębiorstwa Komunalnego będzie można zobaczyć i przetestować już w sobotę, 26 października! Wszystko w ramach Dnia Elektrycznego, który potrwa w godzinach od 9.00 do 13.00 przy stacji diagnostycznej Przedsiębiorstwa Komunalnego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ale to nawet pasuje.
    Miasto w zanieczyszczeniu powietrza w niechlubnym rankingu wysoko…..a to przecież polskie zagłębie w produkcji kotłów CO????? A niby takie ekologiczne……

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick