Elektorat PiS-u zdiagnozowany

8
Z jednej strony niechęć do elit i przekonanie, że Jarosław Kaczyński je rozliczy, z drugiej – niechęć do uchodźców. Do tego nienegocjacyjny model rządów, który podoba się wyborcom. To – zdaniem socjologa, doktora Macieja Gduli - główne powody, dla których PiS wygrał ostatnie wybory i wciąż ma duże poparcie.

Maciej Gdula jest socjologiem na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej najnowszej książce „Nowy autorytaryzm” pokusił się o diagnozę, kto i dlaczego głosował na PiS w roku 2015. Wysnuł ja na podstawie badań socjologicznych przeprowadzonych w miasteczku powiatowym na Mazowszu, gdzie PiS uzyskał prawie 50% głosów.

W Ostrowie Wielkopolskim pojawił się na zaproszenie grupy Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, która wcześniej organizowała protesty w obronie konstytucji, a teraz zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań. Tworzą ją m.in. historyk Jerzy Wójcicki i aktor Robert Zawadzki.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Takie niereprezentatywne badania w powiatowym anonimowym miasteczku to ja też mogę przeprowadzić dla Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego.

  2. Komentatorom dobrze by zrobiło przeczytanie książki, której spotkanie dotyczyło. Może wtedy pozbyli by się kompleksów.

  3. Dlaczego głupi ludzie wybierają głupi rząd to wiedza raczej tylko dla przygłupów. Szkoda byłoby czasu na czytanie książki nie mówiąc o napisaniu. Interesujące jest bardziej dlaczego po 40 000 lat ewolucji homo sapiens pisowcy dalej maja mózgi neandertalczyków. W punkcikach 1. Natura ich złodziei. Nie interesuje ich ze to czyjeś pieniądze na 500+ W kościele ksiondz pomiędzy homilią o 9 przykazaniach (-7) chwali rzont za prorodzinną politykę. 2. Natura ich szuj i zawistników. Niech mi uschnie jedno jądro byle sąsiadowi obydwa 3,4,5,6… Ciemnota, nienawiść, bieda, nietolerancja, lemingowatość, karierowiczostwo przez nepotyzm. I tylko spróbujcie mi komentarz usunąć

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick