Ekstremalnie silne burze przejdą nad regionem! Wydano ostrzeżenie najwyższego stopnia

0
Fot. Johannes Plenio / Unsplash
Wiatr nawet do 130 km/h oraz możliwość utworzenia się trąby powietrznej - nad regionem przewidywane są ekstremalnie silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla południowej Wielkopolski. Dodatkowo temperatura też nie będzie dziś sprzyjająca dla niektórych. Wciąż obowiązuje pomarańczowy alert przed upałami. Słupki rtęci mają wskazać nawet 35 stopni.

Czerwony, najwyższy w 3-stopniowej skali alert obowiązuje w piątek od godziny 15.00 do północy. Objęty nim został powiat ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, kępiński, pleszewski oraz jarociński. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej” – czytamy w komunikacie.

Pamiętajmy, by podczas burzy zabezpieczyć wszystko w naszej okolicy, co może porwać wiatr oraz by nie parkować samochodem pod drzewami!

Wciąż obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami na terenie całego regionu południowej Wielkopolski. „Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w piątek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C”. 

Uważajcie na siebie!

Fot. IMGW
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick