EKK Wagon ogłosi upadłość? Sytuacja firmy jest coraz gorsza

44
Po raz kolejny wracamy do tematu spółki EKK WAGON, która boryka się z problemami finansowymi. Pensja pracowników za maj wpłynęła jedynie w 16%. Wynagrodzenie za czerwiec w dalszym ciągu nie wpłynęło na konto zatrudnionych. Spółka ma również poważne długi wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W firmie pojawiają się głosy, jakoby zarząd przygotowywał się do ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

44 KOMENTARZE

  • A co zrobił nasz Rzad dla takich przedsiębiorstw – ma pełnię władzy.A co zrobili nasi parlamentarzyści ? A co zrobił minister Dera z Kancelarii Prezydenta. a czy Prezydent Duda podczas ostatniej wizyty/ poza sloganami – zajął się tematem upadłości przzedsiębiorstw – w tym EKK – NIC !

  • Gdyby nie Prezes Chlebowski dawno by firma upadła. Chlebowski nie jest właścicielem ! – bez pieniędzy i wsparcia państwa w takiej sytuacji nic nie można zrobić. ale pinset + wazniejsze od gospodarki ! To jest program PiS – przekupstwo wyborcze ! pieniadze nawet dla bardzo bogatych – a mozna by pomóc gospodarce / firmom.!

  • Czy waszym zdaniem rzad ma dotować prywatne firmy? Przecież to absurd. Prawa rynku drodzy liberałowie zawsze broniliscie wolnego rynku a tata oczekujecie interwencji państwa. Śmieszne to jest. Poltyk Platformy jest prezesem który jak dobrze pamiętam dał się poznać z sfery hazardowej on zarząd za firmą to chyba ponosi odpowiedzialność.

  • Przecież PiS ma pełnię władzy – a jak chce to w ciagu kilkunastu godzin zmienia prawo, a nawet w nocy podpisuje Prezydent / lub nominuje swoich dublerów ! A po co ma agencje i urzedy – wspomagające firmy – jak nic nie moze – chyba tylko dla swoich tworzy stanowiska, żeby mieli ciepłe posadki ! A do tego – PiS nie lubi wolnego rynku – kocha centralne zarzadzanie/ z Nowogrpdzkiej / – jak za komuny – to niech się wykaże centralnie – jak tylko tak potrafi zarządzac gospodarką ! Jak oskarża się poprzednią władzę, ze nic nie zrobiła – to ta obecna ,, dobra zmiana ” – co zrobiła – dla gospodarki – w tym dla EKK/. Nic i tylko nic ! A upadłości firm w Polsce coraz więcej – a do tego firmy masowo schodzą z placów budów dróg i linii kolejowych.

  • Proponuje te żale kierować w stronę Platformy Obywatelskiej bo to ich ziomal kieruje firmą na funkcji prezesa. To jest wolny rynek, firma prywatna. Państwo nie ma nic do tego. Jest właściciel który może ze swoją własnością zrobić co chce.

  • Niech pracownicy poproszą pana posła Urbaniaka z PO tuż to jego kolega jest prezesem fabryki i znają się z komisji hazardowej jak pan poseł czytał pytania z laptopa.

  • Wykończył Zakład AWS – w którym prym wiedli m.in Jarosław i Lech Kaczyńscy – jako Porozumienie Centrum Kaczyńskich. . Lech był ministremz Rządzie a również Jarosław i Lech ministrami w Kancelarii Prezydenta Wałęsy. Po tych przekształceniach -własnościowych – sprzedaży ZNTK Słowakom – od których zaczęły się problemy finasowe i kłopoty ZNTK / EKK WAGONP.ózniej premierem był Jarosław Kaczynski i Lech – Prezydentem. Mieli duży udział w tym co obecnie obserwujemy – problemy zaczeły się wówczas – – a nie teraz ! To mamy wynik z zaszłości, od tamtego okresu EKK nie uzyskało już swojej świetności – cały czas wegettowało – brak płynności finansowej i szczęścia do właścicieli! A teraz mówi się, że to wina poprzedniej władzy. A ta obecna ma swój udział w poprzednich rządach AWS, oraz po 2005 – roku jak objeli władzę i teraz od 4 lat. I co zrobili – nic nie zrobili. Wówczas zniszczyli zakład a obecnie też nic nie pomogli odzyskać równowagę / czy przejąć zakład przez Agencje Rządowe. PESA też była prywatną firmą i mozna było ją uratować w kryzysie ! a teraz padają firmy kolejne jak np URSUS – z którego Ostrów miał otrzymać autobusy elektryczne. Zajmuje się pis pinset plus a nie rozwiązuje problemów gospodarczych ! – typowi nieudacznicy!

 1. Ponoć Chińczycy których przywiozła Caryca do Ostrowa będą z Chlebowskim chcieli wybudować na tym miejscu drugie Las Vegas.

 2. Czy to jest połączone z kuźnią? Jak tak to niech upada, przynajmniej nie będę musiał słuchać tej nawalanki w środku nocy niosącej się przez pół miasta.

  • Kuźnia to inna firma która się prężnie rozwija i będzie jeszcze głośniej

  • Po co w takim razie zbudowano w Ostrowie obwodnicę i wywalono w ten sposób miliony złotych w błoto? Przecież drogi były pierwsze, potem się ludzie zaczęli sprowadzać i zaczęło im to przeszkadzać.

  • Wyjaśnię Ci dlaczego jest hałas słyszalny z kuźni bo zapewne jesteś młody. Po prostu wycięto drzewa, które były naturalnym ekranem dźwiękochłonnym. I jeszcze coś, tych drzew nie wycięto na terenie kuźni. Idź teraz i pisz na Berdyczów z zapytaniem „Dlaczego?”. Osiedla zaczęły się budować później a przeprowadzić kuźni nie można.

 3. A co zrobiły nasze władze poza pinset Plus ? Był Prezydent Andrzej Duda -czy odniósł się do tego problemu ? – poza bleblaniem wyborczym ! Zaproponował coś dla miasta i Zakładu ? Typowe pisowskie gadanie – efektu z wizyty nie było żadnego , a rządzą 4 lata ! ważniejsze dawanie wszystkim kasę za głosy wyborcze nawet bardzo bogatym ! To ważniejsze – A nie rozwiązywanie problemów ! ! !

  • Niestety ma i nic nie zrobił ! Są narzedzia umożliwiające pomoc czy restrukturyzację – Firmy. Są różne możliwości – po to są agencje rzadowe dla firm – które się zajmują takimi problemami firm.

  • Idź do Platformy Obywatelskiiej z pretensjami to, ich koleś jest prezesem tej firmy. Tak zarządzał firmą że są tego efekty teraz. Dobrze że PO w Polsce nie rządzi bo by nawet na 500+ nie było kasiory.

  • Skąd się biorą takie matołki jak ty, O-W? Nie umiesz czytać? EKK to prywatna firma, nie należy do Chlebowskiego, tak jak i Chlebowski od kilku ładnych lat nie należy do PO. A jak tam ze słynnymi stadninami, które właśnie zarzynają prezesi powołani przez PiS? A słyszałeś o tym, że EKK dobijają spółki kolejowe nie dając zamówień na remonty?

 4. To nie Chlebowski – to właściciele. Oni decydują o firmie ! A do tego Władza – która może zadziałać w takich sytuacjach . PIS rządzi 4 lata i jak pomógł rozwiązać problem ? Był Prezydent – czy odniósł się do spraw lokalnych ? – nie – tylko trzaskal dziobem – kampania wyborcza PiS wazniejsza

  • To za co ponosi odpowiedzialność prezes jak nie za pomyślne działanie firmy? Chyba że uważacie że prezes jest do branie dużych pieniędzy bez odpowiedzialności.

  • Już rządzą 4 lata – wielkie hasła i nic więcej poza pinset+. Znowu ,, wina Tuska ,, ? A żyje się coraz trudniej.

  • A jeszcze poprzedni co zrobił ? Premierem był J.Kaczyński A Prezydentem L.Kaczyński !

 5. A co na to wszystko powie długoletni związkowiec Grzegorz Majchrzak? W poprzednim materiale pokazywanym w tv tłumaczył Prezesa. A kto pamięta zasługi, jakie położył dla przyszłości firmy i doli pracowników związkowiec Andrzej Finke ?

 6. Prawda jest taka, że nasza obecna władza zajmuje sie tylko rozdawalnictwem pieniedzy a nie gospodarką. Drenuje firmy, nas wszystkich – i nic poza tym. Żadnyh reform w gospodarce, żadnej pomocy. A co zrobiły nasze władze – nasi parlamentarzyści w tej sprawie przez 4 lata. Był Prezydent RP i nawet nie odniósł sie do spraw lokalnych miasta i takich firm jak EKK – tylko opowidał brednie dla wyznawców jednej partii – a pomocy żadnej, konkertów brak. EKK – to nie przypadek – takich firm jest w kraju coraz wiecej. Przykład URSUS – z którego Ostrów miał otrzymać autobusy elektryczne – już jest w upadłości a autobusów pomimo podpisanej umowy nie będzie. Ale szasta się pieniędzmi na lewo i prawo – a tam gdzie należy podmiot gospodarczy wspomóc wyjść z kryzysu – rozwiązać problem – nie ma nic, poza hasłami jak to jest dobrze, że gospodarka rozkwita ?! A jak jest to widać – w tym w sklepach po cenach i rosnących opłatach! – i zadłuzaniu państwa.- upadłościach firm.

 7. A dlaczego taki człowiek jak Chlebowski znalazł się w Ostrowie na takim wysokim stołku kolejowym ? Przeciez on nie ukończył studiów związanych z kolejnictwem ,on nie ma przygotowania ,nie ukończył WYDZIAL POJAZDY SZYNOWE .wiec nie ma co się dziwić że firma pada . Niech w końcu upadnie .NAJWYŻSZY CZAS .ŻAL TYLKO LUDZI KTÓRZY TAM PRACUJĄ .

  • A Morawiecki i Kaczyński co ukonczyli – i znają się na wszystkim. Nawet nie prowadzili własnych firm, nie pracowali w biznesie – i jakie maja doswidczenie na zajmowanie się gospodarką – jeden nieudaczniuk zyciowy a a drugi bankster od kredytów. !

 8. Ten Chlebowski z PO którego Tusk wyrzucił z rządu za aferę hazardową musi mieć jakieś specjalne zdolności. Utrzymywać 400 osób w pracy za którą nie płaci podczas gdy ofert pracy nie brakuje? Osobiście znam pisiorę, która tak jak Marcinkiewicz opuściła rodzinę gdy jej się finansowo polepszyło. Dlatego nie mogę zrozumieć pracowników tego zakładu, że nadal tkwią w tym beznadziejnym zakładzie pracy. A może czekają kiedy Chlebowski ich zostawi na pastwę losu i dopiero wtedy zrozumieją, że obudzili się z ręką w nocniku i trzeba coś ze sobą w końcu zrobić?

 9. To byłoby bardzo przykre, Zakład z taka tradycja i takim potencjałem. A nasza władza co na to.Kolejna Polska firma ma problemy -A miało być lepiej.Cztery lata i jest coraz gorzej – inwestycje najniższe od 30 lat, koszty produkcji rosną gwałtownie, firmy schodzą z placów budów – autostrad, linii kolejowych .. . drenaż firm poprzez coraz to nowe i wyższe podatki, ZUS … – i wyniki jakie są już widać. Ale socjal rozrasta sie kosztem tych którzy uczciwie pracują.. – Inflacja, zadłużanie państwa … I co będzie dalej ? Pinset+ , Ale z czego ? A kto to będzie spłacal ? A lud zadowolony – A szczególnie Ci którzy na tym żerują – nie pracując . Ale to wierni wyborcy PiS.Taka rzeczywistość.

 10. Mój dziadek robił na fabryce Wagon, mój ojciec robił na ZNTK i jo tyż ile się do,byde robił choćby za darmo na kolei. Bo wierze, że Chlebowski z PO uratuje tyn zakład i go nie sprzedo za symboliczną złótówkę, a jo w końcu bede mioł wypłate i poważanie u ludzi jako kolejorz.

 11. Piszecie że firma pada , a czy w tej firmie sa związki zawodowe ? dlaczego taka cisza w tym temacie ? Czyżby związki zawodowe maja milczeć w tej firmie na czyjeś polecenie ? Dziwna sprawa a może sa zastraszani ?

 12. Ludzie co ma rząd do prywatnej firmy? Jaki z wiązek żeby pomóc kowalskiemu jak jego firma upada?

  To jest kapitalizm.firma słabo zarządzana i tyle

  • To po co jest Rząd – do rozdawnia pieniedzy i zajmowania się sobą. Jak nic nie może niech odda władzę tym – którzy coś konkretnego zrobią dla gospodarki a nie tylko zajmować się drenowaniem firm i coraz to nowymi podatkami – i obywateli również / w tym coraz wiekszymi kosztami utrzymania.! To jest prawdziwa ,, bzdura ” tej ,,dobrej zmiany” – hasła i nie poza tym ! Prezydent będąc w Ostrowie nawet nie odniósł się do problemów miasta – tylko bleblał jak to zwykle robi – pustosłowie.- typowe dla pis. – a efektówi konkretów brak !

 13. Co zrobili nasi parlamentarzyści czy też minister Dera, żeby pomóc / czy tez wspomóc EKK. Nic nie zrobili – tyko hasła wyborcze typu pinset plus – a gospodarkę obciąża się coraz nowymi podatkami. A my też też odczuwamy po drożyżnie / inflacji działania tej władzy! w 2015 roku była deflacja ceny spadały a teraz lawinowo rosną – no ale mamy do bogatych również pinset plus.- zadłużamy się kosztem przyszłych pokoleń – które będą to przekupstwo wyborcze pis spłacać. Smutna prawda – ale propaganda i populizm robi swoje.A zakłady / firmy bankrutują – budowlane również – np. przez 2,5 roku nie oddano kilometra autostrady – ale propaganda sukcesu działa na wyznawców i nie umiejących myśleć.racjonalnie. –

 14. Tu w tej firmie jak w każdej zresztą innej tez nie o politykę chodzi.
  Stąd trudno się zgodzić z tymi co rozpisują się o partiach politycznych tej czy innej opcji
  w swoich komentarzach przedmówcy.
  Biznes ma swoje prawa.
  Albo wolumen zamówień i zarządzanie przez Zarząd ( efektywne ) pozwala konkurować
  na rynku, albo trzeba szukać nowych produktów z wymianą zarządzających włącznie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick