Ekipa „Żubra” z pucharem. Znamy kolejnego rywala

0
Faworytem finałowego pojedynku była Jarota Jarocin, ale to zespół czwartoligowca był bardziej zdeterminowany do zwycięstwa. Gospodarze finałowego pojedynku przeważali praktycznie przez całe spotkanie, co rusz nękając linię defensywną Jaroty. Po pół godzinie gry LKS objął prowadzenie. Gola na 1:0 w zamieszaniu podbramkowym zdobył Krystian Benuszak.

W drugiej połowie śmielej bramkę strzeżoną przez Marcina Żołtka zaatakowali jarociniacy, podopieczni trenera Woźniaka razili jednak nieskutecznością. W 60 minucie plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Mikołaj Marciniak. W jego miejsce pojawił się Marcin Szymkowiak. Z kolei kontuzji pleców w zespole LKS nabawił się Dawid Guźniczak.

W 84. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jędrzej Ludwiczak. LKS chwilę później, grając w przewadze podwyższył prowadzenie za sprawą Igora Skowrona, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Michał Marciszak.

Najlepszym piłkarzem finału wybrany został Mateusz Szkudlarski. Okazały puchar drużynie LKS -u wręczył tradycyjnie prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Andrzej Mroziński.

LKS Gołuchów reprezentować będzie okręg kaliski na etapie wojewódzkim pucharowych rozgrywek. W pierwszej rundzie Pucharu Polski WZPN Obra Kościan zagra LKS Gołuchów a Polonia Środa Wlkp z Sokół Kleczew. Wolny los przypadł zdobywcy Okręgowego Pucharu w Pile.