Egzaminy gimnazjalne w cieniu strajków. Dziś część humanistyczna

11
Dziś pierwszy z trzech najważniejszych dni w życiu gimnazjalistów. O godzinie 9.00 rozpocznie się część humanistyczna. Egzaminy przeprowadzane są w cieniu strajku nauczycieli, który rozpoczął się w poniedziałek. Jeszcze wczoraj rano nie było wiadomo, czy egzaminy się w ogóle odbędą. Wszystko wskazuje na to, że mimo konfliktu, gimnazjaliści przystąpią do testu sprawdzającego wiedzę.

Wczoraj odbyło się spotkanie prezydent Beaty Klimek z dyrektorami wszystkich szkół, w których odbędą się egzaminy. Zespoły nadzorujące zostały skompletowane i wszyscy uczniowie rozpoczną o godzinie 9.00 test humanistyczny, który potrwa do godziny 11.00.

W szkole Podstawowej nr 1 do egzaminu przystępuje 101 uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 2 – 115 uczniów
W Szkole Podstawowej nr 14 – 160 uczniów 
W Gimnazjum Sióstr Salezjanek do egzaminu podchodzi 86 uczniów 

Dyrektorzy placówek informują, że wszystko przebiega zgodnie z procedurami, zespoły nadzorujące są skompletowane, 100% uczniów przystępuje do egzaminu.

O godzinie 9.00 rozpoczyna się część humanistyczna z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Potrwa on 60 minut. O godzinie 11.00 rozpocznie się druga część egzaminu – z języka polskiego. Dyrektorzy placówek są już na miejscach od 5.00 rano. Przyjęli oni arkusze egzaminacyjne i sprawdzili, czy wszystko jest w porządku.

Egzaminy gimnazjalne przebiegają w cieniu strajku nauczycieli. W całym kraju test rozwiąże dzisiaj ponad 350 tysięcy uczniów z siedmiu tysięcy szkół.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  • Zgadzam się w pełni z Tobą. W zawodzie powinni zostać najlepsi nauczyciele i powinni być dobrze nagradzani. Cała reszta słabych nauczycieli powinna być eliminowana z tego zawodu, a nie może być tak, że karta chroni nauczyciela i nic z tym nie można zrobić.

  • Eryku, można zrobić. Tyle że dziś przy obecnym poziomie wynagradzania najlepsi po studiach nie idą do pracy w szkole tylko albo wieją za granicę, albo szukają pracy poza oświatą. Dziś dyrektor chcąc spuścić nauczyciela musi mieć pewność, że zamieni go na kogoś lepszego. W urzędach pracy nie ma zarejestrowanych wielu nauczycieli poszukujących pracy.

  • Jako nauczyciele pokazujecie dzieciom, że można wszystko sobie olać w imię swoich prywatnych tylko interesów. Powinniście się wstydzić jako nauczyciele.

 1. Broniarz z całą bandą z Platformy obywatelskiej chcieli zdestabilizować sytuację w oświacie i pokazać, że jest haos. Na szczęście im się to, nie udało. A słowa Schetyny, że nauczyciele MUSZĄ strajkować są skandaliczne. Panie Schetyna 8 lat waszych nieudolnych rządów i skutki mamy teraz jakie mamy. Od 2012 roku podwyżki zamrożone i pan i całe PO ma czelność się wypowiadać. PO powinno siedzieć cicho i głosu nie zajmować bo jesteście za strajk odpowiedzialni i za to że nauczyciele zarabiają tyle ile zarabiają.

  • P:o pierwsze- w latach 207-2012 nauczyciele dostali podwyżki w wysokości ok. 45%, po drugie w następnych latach inflacja była zbliżona do zera (a Polska podobno była w ruinie- cytat z niejakiej Szydło). Po trzecie strajk zorganizował związek, nie związany z PO, a rozmowy z rządem domagał się od 4 miesięcy. No i podobno Polska teraz kwitnie, kasę PiS miliardami rozdziela na prawo i lewo, nawet obiecuje krowom i świniom, to dlaczego nauczyciele mają siedzieć cicho? Martynko, warto czasem pomyśleć, przeczytać to co się pisze (chaos nie haos), no i pamiętać, że nie wszystko co się dzieje w kraju ma podłoże polityczne. Ludzie chcą po prostu dostać kawałek z tortu, który na ich oczach rozdaje się elektoratowi partii rządzącej. No i na koniec pytanie: wolisz, żeby twoje dzieci uczyli ludzie zadowoleni z pracy i płacy czy sfrustrowani i wściekli? Pomyśl, zanim nazwiesz ludzi bandytami (członkowie bandy).

 2. Różnica jest taka że PiS musiał nadfonoc wieloletnie zaniedbania PO. Najpierw rozdzielil jadę do rodzin do emerytów tam gdzie najbardziej jest to potrzebne. Gdyby PO zrobiło to jiż8 lat temu to dziś PiS zadnałby o nauczycieli. Niestety to są lata waszych rządów kiepskich platforma obywatelska.

 3. To co piszą zwolennicy PO to sa żarty jakieś. PO zamroziła place dla nauczycieli od 2012 roku, a przecież nie kto inny tylko wasz Tusk mówił że jesteśmy zieloną wyspą w Europie. To dlaczego skoro byliśmy zieloną wyspą PO nie dało podwyżek nauczycielką, Polskim rodzinom 500+, emerytom 13 emerytury no dlaczego?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick