DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Egzaminatorzy WORD-ów protestują. Jak działa ośrodek w Kaliszu?

W wielu ośrodkach w całym kraju pojawiły się problemy z terminami egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Na stronie Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców możemy zapoznać się z postulatami:

 1. Chcemy pełnej niezależności i obiektywności decyzji egzaminatora dotyczącej wyniku egzaminu.
 2. Chcemy zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 3. Chcemy zmiany systemu i poziomu wynagradzania osób realizujących zadania w zakresie zawodu egzaminatora.
 4. Chcemy zmiany w systemie koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.

Wielu egzaminatorów nie przyszło w ostatnich dniach do pracy, co zaburzyło funkcjonowanie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, a zapisani na egzamin praktyczny musieli przesunąć go na inny termin. Wielu przyszłych kierowców z regionu południowej Wielkopolski obawia się, że podobna sytuacja ma i będzie miała miejsce w Kaliszu.

Skontaktowaliśmy się z dyrekcją ośrodka i zapytaliśmy o sytuację. – Nie będzie żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu ośrodka. Egzaminatorzy tylko w piątek wzięli urlop na żądanie, nie pracowali. W ten sposób chcieli pokazać swoją solidarność z protestującymi kolegami z innych ośrodków – powiedział w rozmowie z portalem wlkp24.info Sławomir Chrzanowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. – Sytuacja jest jednak rozwojowa i mogą zostać podjęte kolejne decyzje – dodał. Na stronie kaliskiego WORD-u poinformowano, że opłata za odwołane egzaminy nie przepada.

Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców zapowiada, że to nie koniec protestów. Przedstawiciele komitetu protestacyjnego wysłali list do Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury z deklaracją chęci do spotkania i natychmiastowego rozpoczęcia dialogu. „Dialog ten powinien rozpocząć się niezwłocznie, co może w zdecydowany sposób wpłynąć na nastroje społeczne i dalszy przebieg akcji protestacyjnych (…) Przyjmując Pana deklarację o chęci spotkania i rozwiązania problemów naszego środowiska, oczekujemy od Pana bez zbędnej zwłoki wypracowania formy i zakresu spotkania oraz określenia terminu jego realizacji, nie później jednak niż do 20 lipca br.” – czytamy we fragmencie listu opublikowanego na stronie internetowej KSEKKiK.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • S
  Sławek

  wtorek, 12 lipca, 2022

  Jak w latach 90 brali łapówki i łupili ludzi to nie protestowali niech teraz idą na budowę

  Odpowiedz
 • O
  oleG

  wtorek, 12 lipca, 2022

  Generalnie cały system szkolenia i egzaminowania kierowców w Polsce to kpina. Jakby było ok, to nie byłoby tyle wykroczeń. Raz a dobrze wyszkolić. Podobnie, nie tyle egzaminów na poszczególne kategorie, a więcej kursów. Same przepisy, jako takie się wiele nie różnią między kategoriami podstawowymi. 🙁

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz