DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Efektowny Kosz w Pleszewie. Cenna wygrana z Hesem Wrocław [WIDEO]

Świąteczna atmosfera nie zawsze wpływa na dobrze na koncentracje sportowców. W Pleszewie mieli tego pełną świadomość przed meczem z Hesem Basket Wrocław. Mimo trudnego początku i nieznacznej przewagi gości, pleszewianie szybko odzyskali równowagę. Decydująca była agresywna defensywa.

W ataku trafiali doświadczeni Grzegorz Małecki i Marcin Pławucki. Na deskach walczyli Przemysław Galewski, Mikołaj Spała oraz Mikołaj Serbakowski. Podstawowym założeniem przed meczem było jednak wyłączenie z gry Luki Małachowa, rozgrywającego gości. Lider wrocławian rzucił 11 punktów w całym meczu. Stąd między innymi częsta rotacja Alana Urbaniaka na pozycjach rozgrywającego. Marcin Pławucki razem z Szymonem Rosikiem i Mikołajem Serbakowskim wywiązali się z zadania.

Po przerwie Kosz Pleszew wskoczył już na swoje obroty. Było dzielenie się piłką, skuteczna defensywa napędzająca kontrataki i bezpieczna przewaga uzyskana przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry.

Pleszewski zespół wygląda w ostatnich tygodniach coraz lepiej. Podobnie jak Grzegorz Małecki, który dołączył przed miesiącem do zespołu Kosza. Drużyna Alana Urbaniaka pewnie zmierza do fazy play off drugiej ligi.

Do ligowej rywalizacji pleszewianie wrócą po nowym roku. 4 stycznia czeka ich bardzo trudny wyjazd do Kościana na spotkanie z Obrą, z którą przegrali w pierwszej rundzie ostatnią akcją meczu.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • R
  Rodzic

  wtorek, 24 grudnia, 2019

  Czy kiedykolwiek dacie jakąś relację z meczu 2 ligi naszej Stali albo z meczu juniorów? Ile się można podniecać grą pleszewa????
  Amatorka u was,

  Odpowiedz
 • P
  Pleszew

  środa, 25 grudnia, 2019

  Pleszew ma polowe skladu z ostrowa zobaczyc wypowiedz barzanty

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz