Dzwoniąc pod 997 nie połączymy się z policją

4
Każdy kto zadzwoni pod numer alarmowy 997 nie zostanie bezpośrednio połączony z policją. Słuchawkę podniesie pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Proces wdrażania zmian rozpoczął się w kwietniu i zakończy w grudniu tego roku.

Pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma na celu odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dzięki temu, że zgłoszenie otrzyma najpierw CRP, służby zostaną powiadomione tylko wtedy, kiedy będzie zagrożone ludzkie życie, zdrowie, mienie lub bezpieczeństwo.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że w zeszłym roku na numery alarmowe wpłynęło 8,5 miliona fałszywych zgłoszeń.

O tym jak sytuacja wygląda w Ostrowie Wielkopolskim informowaliśmy w lutym.

Połączenia odbierane przez pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego pozwoli na bezpośrednie informowanie potrzebnych służb ratunkowych.

Proces jest wdrażany od kwietnia, a jego koniec zaplanowany jest na grudzień tego roku.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Kiedyś była akcja, że patrole miały na miejsce dojeżdżać w 10min od zgłoszenia, teraz po 10min wyruszą. Ciekawe ilu ludzi już straciło życie przez ten durny wymysł?

    • Zgadzam się. Pomysł durnowaty jak nic. Napewno będzie lepiej zamiast szybko z opóżnieniem.

  2. zaraz w ramach specjalnego projektu dyspozytor będzie miał bazę na Kajmanach następnie centrum operacyjne wysyłające do zdarzenia na Bahamach osoba potwierdzająca potwierdzenie wysłania na miejsce zdarzenia np policji, karetki w Poznaniu = ktoś zarobi! a ilu straci życie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick