Dziś święto wszystkich kotów! Przyślijcie zdjęcia swoich pupili!

0
Fot. pixabay.com
Mają długie wąsy, ostre pazurki i nierzadko swoje humory - dziś swoje święto obchodzą wszystkie koty! Zwierzęta czczone w starożytności, obecnie są uosobieniem tajemniczości i niezależności. Nie da się ukryć, że chodzą własnymi drogami, ale przywiązane do właściciela potrafią okazać mu dużo miłości.

W starożytnym Egipcie kot cieszył się ogromnym szacunkiem. Utożsamiano go z cechami władcy: męstwem, siłą, potęgą, dumą czy dostojnością. Z kolei w średniowieczu kojarzony był z siłami nieczystymi. Obecnie czarny kot, który przebiegnie nam drogę jest oznaką pecha. Mimo tego to razem z psem najpopularniejsze zwierzę domowe.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku. Święto ma nie tylko podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, ale też zwrócić uwagę na los tych bezdomnych futrzaków.

Adoptowany kot jest tak samo wdzięczny człowiekowi jak pies, a takich, które przebywają m.in. w ostrowskim schronisku nie brakuje. – Obecnie przebywają u nas dwa około roczne koty. Jeden został już zarezerwowany. Drugi jest po wypadku i wciąż czeka na dom. Zbliża się czas, kiedy małych kotów będzie przybywać – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim.

Jesteście posiadaczami kotów? Macie ich zdjęcia? Wyślijcie je nam na naszym facebookowym fanpage’u, a my stworzymy galerię!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick