DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trwają ćwiczenia wojskowe NATO. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje

Od 15 lutego do końca maja na terenie Polski trwać będą ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

Zdjęcie poglądowe/Pixabay

Na teren naszego kraju zostanie przetransportowanych wiele konwojów ze sprzętem wojskowym oraz pojazdami. Na terenie niemal każdego województwa – także Wielkopolski – będzie można zauważyć wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Będą przemieszczać się autostradami, drogami krajowymi oraz ekspresowymi.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych apeluje do kierowców, aby zachowali szczególną uwagę i nie wjeżdżali pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Przedstawiciele dowództwa apelują też do ogółu społeczeństwa. Zwracają się szczególnie do tych, którzy chcieliby zrobić zdjęcie przejeżdżającej kolumnie albo nagrać wideo i opublikować je w Internecie. „Prosimy wszystkich, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – podkreśla Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Przedstawiciele biura prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych informują, że ćwiczenia mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz