Dziś Dzień Edukacji Narodowej!

3
Fot. pixabay.com
Dziś w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej - święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku. Dziś to nauczyciele oraz pedagodzy obchodzą swoje święto, a Dzień Edukacji Narodowej ma jeden cel - podkreślić ich wiodącą rolę w jakości edukacji.

Kto z nas nie narzekał na wymagających nauczycieli i nawał nauki w trakcie szkolnej kariery? Prawdą jest jednak, że gdyby nie nauczyciele to nasza wiedza nie byłaby tak bogata, jak w tej chwili. To oni poświęcają swój czas, by przekazać swoją wiedzę najlepiej, jak potrafią. Jeden nauczyciel potrafi obudzić w nas zainteresowania, z którymi wiążemy swoją przyszłość.

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w szkołach i innych placówkach oświatowych. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Czego życzycie nauczycielom w dniu ich święta?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Nauczyciele poświęcają dzieciom swój czas-za to mają płacone nic nie robią za darmo,a większośc materiału dzieciaki mają zadane do domu,slężą w książkach do nocy,żadnego dzieciństwa,nauczyciele to chyba zwariowali kartkówka za kartkówką,sprawdzian za sprawdzianem i pretensje ze dziecko ma słabe oceny -kiedy ma to nadrobić jak zadawają tyle materiału! Nauczyciele zwolnijcie tempo nauczania i wymagań bo to się żle skonczy dla dzieci.

  2. Pani prezydent z koronowirusem też była na rozdaniu nagród… nozzzzz kurczę…darowali by sobie naprawdę takie imprezki… ohy ahy … za sukcesy w pracyyy…. a później do klasy do uczniów bez masek…. Ja się chronie, dzieci… nawet wakacje sobie darowalismy w tym roku aaaaa do szkoły obowiązek…a nauczyciele po imprezach bez masek

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick