Dziś Dzień Babci! Jutro świętują Dziadkowie

1
To oni mają najwięcej cierpliwości do dzieci, to oni pomagają, a czasami nawet wyręczają rodziców w opiece nad malcami. To oni witają wnuki stwierdzeniem: „Głodny jesteś. Zrobić ci coś do jedzenia?”. Są mistrzami wypieków, kuchni i mają mnóstwo wolnego czasu, którego nam tak brakuje. Dziś swoje święto mają Babcie, a jutro swój dzień będą obchodzić Dziadkowie.

W Polsce Dzień Babci i Dziadka to święta stosunkowo młode. Pomysł utworzenia dnia honorującego dziadków pojawił się w naszym kraju dopiero w 1964 roku za pośrednictwem dziennikarzy tygodnika „Kobieta i Życie”.

W następnych latach święto dziadków i babć zostało spopularyzowane i w końcu przyjęło się na stałe. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składane są życzenia. Wnuki dodatkowo wręczają dziadkom drobne prezenty. W szkołach i przedszkolach bardzo często organizowane są specjalne przedstawienia, akademie oraz przygotowywane są laurki.

Jeszcze przed tym świętem maluchy w niektórych ostrowskich przedszkolach i szkołach, zaprosiły babcie i dziadków do udziału w przedstawieniach. Na przykład w Szkole Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami postanowili zabrać babcie i dziadków w świat polskich legend. Seniorzy mogli podziwiać historie „O smoku wawelskim” (klasa I a), „O Warsie i Sawie” (klasa I b), „Legendę o poznańskich koziołkach” (klasa II a), „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „Piaście Kołodzieju” (klasa II b), „Toruńskie pierniki” (klasa III a), „Legendę o Wandzie” (klasa III b).

Nie brakowało kolorowych strojów, życzeń i oczywiście „Sto lat!”.

Z okazji święta wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia!

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick